A A A

Projektor 4K od Sony

22 czerwca 2014, 14:00
Sony przedstawiło profesjonalny projektor 4K SXRDTM przeznaczony do zastosowań komercyjnych w dużych salach oraz w obiektach rozrywkowych.
Projektor 4K od Sony

Urządzenie umożliwia wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 4K (4096 na 2160). Pod względem jasności obrazu dwukrotnie przewyższa konkurencyjne systemy 3D: natężenie światła emitowanego w konfiguracji 3D z parą projektorów wynosi bowiem 40 000 lumenów, przy kontraście na poziomie 3000:1.

Nowy projektor zaprojektowano w taki sposób, by do minimum ograniczyć potrzeby konserwacji i ułatwić jego wykorzystanie integratorom systemów oraz specjalistom z branży audio-wideo. Atutem w planetariach i podobnych obiektach będzie natomiast regulacja nachylenia w pionie, w zakresie ±30°.

Rozdzielczość 4K to wynik wykorzystania matrycy SXRD o rozdzielczości 4096 na 2160 punktów, która wytwarza obraz zawierający ponad 8,8 mln pikseli - czterokrotnie bardziej szczegółowy niż na ekranach obecnych telewizorów HD powszechnego użytku. Technologia 4K firmy Sony znajduje zastosowanie w szerokim wachlarzu zastosowań komercyjnych na całym świecie, takich jak wizualizacje komputerowe, pokazy w planetariach i muzeach, sterowanie i kontrola, symulacje, badanie naukowe, szkolnictwo i obronność.

Rozpoczęcie dostaw projektora SRX-T423 planowane jest na wrzesień tego roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
lsof
27 czerwca 2014, 02:40
wow! Strasznie droga maszynka. Rozmiarowo też kolos. Ja ostatnio kupiłem Infocusa in116ac i mimo wydania tylko dwóch tysiecy jestem za niego bardzo zadowolony. Do domowego i biurowego zastosowania okazał się ideałem. Ten wyżej to musi być typowo przemysłowym rozwiązaniem.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto