A A A

Projektor kina domowego - Sony VPL-VW1100ES

1 października 2013, 13:10
Projektor kina domowego - Sony VPL-VW1100ES

Firma Sony zaprezentowała swój najnowszy projektor do kina domowego, który został stworzonym na potrzeby instalacji niestandardowych. Sony VPL-VW1100ES 4K łączy w sobie funkcje projektorów domowych 4K VPL-VW500ES i VPL-HW55ES Full HD 3D.

Dwa lata temu firma Sony wprowadziła nagrodzony na targach EISA projektor do kina domowego umożliwiający wyświetlanie obrazów w jakości 4K. Model ten został zmodernizowany i obecnie debiutuje jako projektor VPL-VW1100ES 4K do kina domowego, skonstruowany z myślą o obsłudze standardów 4K Ultra HD, takich jak specyfikacja HDMI w wersji 2.0, co umożliwi odtwarzanie materiałów w jakości 4K/60p.

Jasność równa 2000 lumenów czyni z urządzenia VPL-VW1100ES odpowiedni sprzęt nawet do ekranów 300-calowych. Dzięki zaawansowanej technologii Iris3 opracowanej przez firmę Sony sprzęt może osiągnąć kontrast dynamiczny o skali 1 000 000:1. Projektor ten oferuje całą gamę opcji instalacyjnych, w tym dwa wyjścia sterujące, funkcję elektrycznego zoomu 2,1 x, szerszą zmianę osi obiektywu, złącze RS232, kontrolę IP oraz kompatybilność z najważniejszymi systemami automatyzacji urządzeń domowych.

Projektor VW1100ES wykorzystuje również funkcję Reality Creation firmy Sony, która poprawia wszystkie treści wideo niezależnie od źródła, jak i integruje najnowszy standard HDMI z jakością dźwięku 4K/60p, dzięki którym szybko rozgrywające się sceny charakteryzuje większa płynność ruchu. Ponadto VPL-VW1100ES wyróżnia się algorytmem skalowania, opracowanym na potrzeby płyt Blu-ray z oznaczeniem "Mastered in 4K" (mastering w jakości 4k) oferowanych przez Sony Picture Entertainment, które pozwalają oglądającym cieszyć się bardziej wyrazistym obrazem 4K, wydobytym z treści HD zapisanych na nośnikach Blu-ray. Projektor umożliwia także wyświetlanie filmów Full HD 3D, jak również filmów anamorficznych w jakości 2D i 3D.

Projektor VPL-VW1100ES będzie dostępny w Europie od listopada.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Witolt
2 października 2013, 12:06
A wiadomo już jak z ceną? Chyba obecnie przez brak kontentu 4K najlepiej kupować i tak projektory Full HD. Miałem swego czasu Benq 720p, obecnie Panasonic PT-AH1000 i nie widze potrzeby inwestycji w projektor 4K tylko po to żeby ogląać upsclaowane filmy.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto