A A A

Przestępcy wzbogacili się po raz kolejny

31 stycznia 2022, 09:00
Ze zdecentralizowanej platformy kryptowalutowej ukradziono znaczną ilość cyfrowych aktywów.
Przestępcy wzbogacili się po raz kolejny

Hakerzy po włamaniu na giełdę kryptowalut stali się milionerami

Qubit Finance to zdecentralizowana platforma wymiany kryptowalut łącząca dwa blockchainy: Ethereum i Binance Smart Chain. Dzięki Qubit można wpłacać tokeny funkcjonujące w jednym łańcuchu bloków i wypłacać te z drugiego.

Według analityków firmy CertiK włamywacze wykorzystali lukę w zabezpieczeniach inteligentnego kontraktu Qubit i wpłacili kryptowalutę ethereum (ETH) w kwocie równej 0 (zero), a wypłacili 207 tys. tokenów platformy Binance (BNB) wartych około 80 mln dolarów.

Qubit Finance chce negocjować

Przedstawiciele Qubit Finance skierowali do włamywaczy apel o przystąpienie do negocjacji w celu ograniczenia strat użytkowników platformy. Za zwrot kryptowaluty zaoferowali hakerom najwyższą nagrodę w programie bug bounty, czyli 250 tys. dolarów. Przestępcy na razie nie odpowiedzieli na ofertę.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto