A A A

Przez pandemię dzieci więcej korzystają z telefonów

26 maja 2020, 08:10
70% młodych ludzi w czasach izolacji społecznej sięgnęło po nową aplikację.
Przez pandemię dzieci więcej korzystają z telefonów

Zachowania dzieci pod lupą badaczy

Wyniki ostatniej ankiety (Screen Time and Kids) przygotowanej przez firmę HghSpeedInternet.com pokazują, że społeczna kwarantanna przyczyniła się do częstszego korzystania z telefonów.

Ankieta koncentrowała się na amerykańskich dzieciach i nastolatkach. Wynika z niego, że 57% przebadanych od momentu wprowadzenia restrykcji spędza przed ekranem telefonu co najmniej godzinę więcej dziennie. 30% stwierdziło, że najczęściej ogląda na nim programy telewizyjne i filmy. 70% natomiast zainstalowało nową aplikację, np. grę, żeby zapełnić czas spędzany w domu.

 

Do czego dzieci wykorzystują telefon?

Z wcześniejszego badania, przeprowadzonego w 2019 r., wynika, że aż 54% dzieci w wieku 8–12 lat wykorzystuje swój smartfon do oglądania telewizji, a 33% do grania. Nastolatkowie (13–18 lat) również najczęściej oglądają na telefonie programy telewizyjne (39%), ale też przeglądają witryny internetowe i media społecznościowe (24%).

Eksperci zaznaczają jednak, że fakt spędzania takiej ilości czasu przed ekranem nie musi oznaczać, ze jest to czas stracony. Stworzono bowiem bardzo dużo aplikacji edukacyjnych, np. do nauki kolorów i liter lub liczenia.

fot. Mircealancu – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto