A A A

QNAP uzupełnia ofertę 9-zatokowych NAS-ów

25 lipca 2018, 08:00
Po zaprezentowaniu modeli TS-932X oraz TS-963X, QNAP uzupełnił swoją ofertę kompaktowych, 9-zatokowych NAS-ów o wysokiej pojemności – prezentując model TVS-951X 10GbE multimedia NAS.
QNAP uzupełnia ofertę 9-zatokowych NAS-ów

Nowe urządzenie jest wyposażone w procesor Intel Kaby Lake 7. generacji i jest idealnym prywatnym serwerem chmurowym NAS, oferującym użytkownikowi wysoką pojemność, wydajność i łączność 10GbE. Co istotne, model TVS-951X NAS został wyróżniony prestiżowymi nagrodami Red Dot Award (2018) oraz Computex d&i Award - za doskonałe wzornictwo.

TVS-951X bazuje na energooszczędnym, dwurdzeniowym procesorze 7. generacji Intel Celeron 3865U 1,8 GHz 14nm Kaby Lake i charakteryzuje się hybrydową architekturą zatok - oferuje pięć zatok 3,5" i cztery 2,5" SSD. Ma też wbudowany port sieciowy 10GBASE-T (10G/5G/2.5G/1G/100M). Wykorzystanie w jednym urządzeniu dysków HDD oraz SSD pozwala na optymalne wykorzystanie dużej przestrzeni dyskowej oraz wydajności różnych typów napędów - za pomocą funkcji SSD caching oraz Qtier (auto-tiering). W połączeniu z obsługą 10GbE, funkcjami kodowania/dekodowania multimediów oraz wyjściem 4K HDMI czyni to z TVS-951X atrakcyjnego kosztowo i wydajnego NAS-a z bogatym zestawem narzędzi multimedialnych.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanego układu graficznego Intel HD Graphics 610 model TVS-951X obsługuje dwukanałowe, sprzętowe dekodowanie i kodowanie w czasie rzeczywistym materiałów 4K H.264/H.265. Użytkownicy mogą się nimi cieszyć oglądając je bezpośrednio na ekranie telewizora (dzięki złączu HDMI, obsługującego materiały 4K@30FPS) lub przesyłać je strumieniowo do innych urządzeń korzystając z wielostrefowej aplikacji multimedialnej QNAP Cinema28, oprogramowania Plex Media Server lub Roon Server.

Nowy TVS-951X jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu oraz o innych modelach QNAP NAS znaleźć można na stronie producenta.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto