A A A

Radeon Pro WX 8200 – wydajna karta dla profesjonalistów

16 sierpnia 2018, 12:00
Firma AMD ogłosiła wprowadzenie kart graficznych AMD Radeon Pro WX 8200, które stanowią najwydajniejszą opcję poniżej 1000 USD do realizowanej w czasie rzeczywistym wizualizacji, wirtualnej rzeczywistości (VR) i fotorealistycznego renderingu.
Radeon Pro WX 8200 – wydajna karta dla profesjonalistów

Nowa karta graficzna AMD Radeon Pro WX 8200 pozwala profesjonalistom bez wysiłku akcelerować proces projektowania i renderingu. To idealny produkt do projektowania i produkcji, a także zadań w dziedzinie multimediów i AEC (architecture, engineering and construction - architektura, inżynieria i konstrukcja) na każdym etapie rozwoju produktu.

Radeon Pro WX 8200 bazuje na architekturze „Vega" i 14-nanometrowym procesie produkcji FinFET oferując wydajność potrzebną do pracy z dużymi i złożonymi modelami na przestrzeni całego procesu wizualizacji projektu. Wraz z certyfikatami, jakich przyznanie jest planowane dla najbardziej popularnych aplikacji, w tym m.in. Adobe CC, Dassault Systemes SOLIDWORKS, Autodesk 3ds Max, Revit, karta Radeon Pro WX 8200 jest idealnym rozwiązaniem do zadań takich jak VR, rendering w oparciu o prawa fizyki i realizowana w czasie rzeczywistym wizualizacja.

Zaawansowany zestaw funkcji

Karta wyposażona jest w zaawansowane funkcje i technologie zaprojektowane pod kątem wymagań profesjonalistów, takie jak:

- High Bandwidth Cache Controller (HBCC): ten supernowoczesny podsystem pamięci w karcie Radeon Pro WX 8200 eliminuje ograniczenia objętościowe typowe dla tradycyjnej pamięci, co pozwala twórcom i projektantom pracować na znacznie większych i bardziej szczegółowych modelach i plikach w czasie rzeczywistym.

- Enhanced Pixel Engine: ulepszony silnik graficzny w architekturze „Vega" pozwala twórcom tworzyć bardziej złożone światy bez obawy o ograniczenia ze strony układu graficznego i zwiększyć efektywność poprzez odpowiednie dozowanie instrukcji do pamięci podręcznej układu, aby ten mógł je przetwarzać równocześnie. Nowa technologia „shade once" służy do tego, żeby tylko widoczne w ostatecznej scenie piksele były cieniowane.

- Pamięć ECC (Error Correcting Code) : pozwala gwarantować dokładność obliczeń poprzez korygowanie każdego 1- czy 2-bitowego błędu, jakie pojawiają się w wyniku naturalnego promieniowania otoczenia.

Ponadto urządzenie wyposażono w dedykowany AMD Secure Processor , który wyodrębnia bezpieczną enklawę w układzie graficznym. Wrażliwe dane są przetwarzane na tym koprocesorze, aby zabezpieczyć proces obliczeniowy i przechowywanie ich wraz z zaufanymi aplikacjami. Chroni on ponadto integralność i poufność kluczowych zasobów, takich jak interfejs użytkownika i zasoby dostawcy usług.

Karty graficzne Radeon Pro WX 8200 będą dostępne w przedsprzedaży od 13 sierpnia, a ich dostępność jest zaplanowana na początek września z sugerowaną ceną na poziomie 999 USD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto