A A A

Razer zaprezentował laptop z klawiaturą optyczną

17 października 2019, 17:15
Laptop Blade 15 ma klawiaturę, w której klasyczny przełącznik został zastąpiony wiązką światła podczerwonego.
Razer zaprezentował laptop z klawiaturą optyczną

Nowy laptop Razera jest napędzany przez procesor Intel Core i7-9750H, kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2070 oraz 16 GB RAM DDR4 taktowanej zegarem 2667 MHz, a częstotliwość odświeżania matrycy wynosi 240 Hz. W obudowie znajdziemy też dysk SSD o pojemności 512 GB. Ekran ma przekątną 15 cali.

Komputer jest zgodny z technologią Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5 i posiada złącze Thunderbolt 3, pojedynczy port USB 3.1 Gen oraz dwa wyjścia USB 3.1 Gen 2, złącze DisplayPort i audiojacka. Na pokładzie znajdziemy też kamerę i mikrofon.

Najciekawszym elementem urządzenia jest natomiast... klawiatura optyczna. Razer opracował klawiaturę mechaniczną, tyle że zastąpił klasyczny przełącznik wiązką światła podczerwonego. Aktywacja klawisza następuje natychmiast po przecięciu wiązki, a ze względu na prędkość światła opóźnienie jest w zasadzie niezauważalne. Klawisze mają skok 1,7 mm, ale w praktyce aktywują się już po 1 mm. Producent nie zapomniał też o technologiach przydatnych graczom: podświetleniu RGB, anti-ghostingu oraz N-Key Rollover.

Nietypowe rozwiązania mają jednak swoją ceną. Komputer kosztuje 2649 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki i dodaniu podatków daje kwotę ok. 11 tysięcy złotych. Razer ma jednak plany, by w przyszłości umieszczać takie klawiatury we wszystkich laptopach, które wyprodukuje. Czeka nas więc „świetlana" przyszłość.

fot. Razer


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto