A A A

Redundancja rozproszona geograficznie w ofercie 1&1

4 maja 2011, 12:48
Redundancja rozproszona geograficznie w ofercie 1&1

1&1 oferuje firmom o mniejszym budżecie technologię podwójnego zabezpieczenia opartego na redundancji rozproszonej geograficznie.

Taka złożona redundancja, zlokalizowana w różnych miejscach, gwarantuje dostępność przez 365 dni w roku. W ramach zabezpieczenia niemal w czasie rzeczywistym tworzone są wirtualnie kopie lustrzane wszystkich danych i procesów. Zapewnia to znacznie większą niż dotąd odporność serwisów internetowych na awarie.

1&1 stosuje systemy klastrowe, które tworzą redundancję rozmieszczoną w różnych miejscach. Wszystkie dane oraz procesy mają wykonywane wirtualnie kopie lustrzane i są przetwarzane synchronicznie w dwóch oddzielnie zlokalizowanych centrach. Jeżeli w jednym z tych miejsc wystąpi nieoczekiwany problem, na przykład przerwa w dostawie energii czy awaria serwera, wszystkie operacje zostaną automatycznie przejęte przez drugie centrum danych.

Dzięki możliwości przełączania w dowolnym czasie pomiędzy dwiema identycznymi platformami 1&1 może również bez żadnych zakłóceń wykonywać takie zadania, jak uaktualnianie i planowe czynności konserwacyjne. Podstawowa infrastruktura jest odporna na awarie i rozproszona w trzech centrach przetwarzania danych na dwóch kontynentach.

W Polsce 1&1 oferuje 4 pakiety zabezpieczeń w ramach rozwiązania Dual Hosting: Dual Starter, Dual Perfect, Dual Optimum oraz Dual Unlimited.

Pakiet Dual Starter dostępny jest już za 9,90 PLN miesięcznie. Taryfa obejmuje 5 GB powierzchni dyskowej i 5 kont e-mail.

W obecnej początkowej fazie rozwoju tego rynku szczególnie atrakcyjny jest pakiet 1&1 Dual Perfect, który w przypadku zawarcia umowy na okres co najmniej 24 miesięcy jest bezpłatny przez pierwszy rok. Poczynając od drugiego roku kosztuje 24,90 PLN miesięcznie. 1&1 Dual Perfect obejmuje 50 GB powierzchni dyskowej, 1 domenę .PL, 100 kont e-mail i 25 baz danych MySQL (każda o pojemności 1 GB). Jeszcze więcej oferuje pakiet 1&1 Dual Optimum. Obejmuje on 100 GB powierzchni dyskowej, 2 domeny .PL, 500 kont e-mail i 50 baz danych MySQL. Z myślą o klientach, którzy nie chcą być związani konkretną specyfikacją, firma 1&1 opracowała nową taryfę Dual Unlimited. Oferuje ona nieograniczoną ilość wolnego miejsca i liczbę subdomen, kont e-mail i baz danych MySQL (każda po 1 GB) oraz 3 domeny .PL. W pierwszym okresie wprowadzenia nowych rozwiązań 1&1 oferuje dwa profesjonalne pakiety Dual Hosting ze zniżką 50% przez 12 miesięcy.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto