A A A

Revolut wprowadza obsługę dogecoina

9 czerwca 2021, 13:30
Popularna kryptowaluta trafiła na nową platformę.
Revolut wprowadza obsługę dogecoina

Do głaskania

O dogecoinach zrobiło się głośno za sprawą Elona Muska, którego posty na Twitterze mocno wpłynęły na zainteresowanie tym – stanowiącym początkowo żart – środkiem płatniczym. Coraz większa liczba inwestujących w dogecoina osób przyczyniła się do zainteresowania ze strony kolejnych platform obsługujących transakcje.

Obecnie w "psią" kryptowalutę możemy też zainwestować z poziomu aplikacji Revolut. Jest to już dziewiąty token, którego obsługę ogłosi operator Revoluta w ciągu ostatniego tygodnia. Firma zdecydowała się na ten krok po licznych prośbach użytkowników.

 

Plan na przyszłość

Dodaną właśnie kryptowalutę znajdziemy na liście aktywów po wejściu w zakładkę do inwestowania. Tym samym platforma obsługuje już 30 kryptowalut. W najbliższym czasie czeka nas z kolei jeszcze jedna, bardzo istotna zmiana. Revolut ma umożliwić przenoszenie cyfrowych aktywów bezpośrednio do zewnętrznych portfeli. Dotychczas z poziomu aplikacji dało się je wyłącznie kupować i sprzedawać. Jeżeli testy w Wielkiej Brytanii wypadną pomyślnie, już wkrótce możemy spodziewać się udostępnienia usługi w kolejnych państwach.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto