A A A

Rewolucyjna przyczepa Airstream

26 stycznia 2022, 10:00
Thor Industries – producent pojazdów rekreacyjnych zaprezentował przyczepę Airstream eStream wspomaganą holowaniem elektrycznym.
Rewolucyjna przyczepa Airstream

Dzięki aplikacji łatwy w ustawianiu

W celu ułatwienia manewrowania i zwiększenia bezpieczeństwa przyczepę można odłączyć od pojazdu i zdalnie przestawiać. Korzystając z aplikacji opracowanej przez Airstream, silniki elektryczne mogą poruszać przyczepą o własnych siłach, dzięki czemu wszelkie wcześniej trudne (jeśli nie niemożliwe) manewry parkowania przyczepy są równie łatwe jak parkowanie samochodu.

Elektryczny napęd eStream umożliwia ponadto synchronizację z pojazdem ciągnącym, co ma pozytywny wpływ na zasięg pomiędzy ładowaniami.

„Sposób, który opracowaliśmy umożliwia zsynchronizowane poruszanie się przyczepy wraz z pojazdem holowniczym, zmniejszając efekt ciągnięcia wymagany od pojazdu holowniczego. To z kolei radykalnie poprawia możliwość sterowania nim. Zmieniliśmy przyczepę w pojazd elektryczny." – powiedział Josef Hjelmaker, dyrektor ds. innowacji w firmie THOR.

Fachowcy pod wrażeniem

Ze względu na coraz częstsze występowanie gniazdek 240 V na kampingach akumulatory w przyczepie można podładować. W razie braku gniazdek w napełnieniu baterii o pojemności 80 kWh pomogą panele słoneczne znajdujące się na wyposażeniu domu na kółkach.

Fachowy serwis Electrek określił przyczepę firmy Thor Industries mianem „rewolucyjnej".

fot. Thor Industries

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto