A A A

Roomba czeka na święta

2 grudnia 2021, 07:00
Firma iRobot przygotowała aktualizację oprogramowania automatycznych odkurzaczy, opracowaną z myślą o nadchodzących świętach.
Roomba czeka na święta

Strefy ochronne plus inteligentne mapowanie

Oprócz choinek zostaną rozpoznane i pozostawione w spokoju również buty i skarpety.

Usprawnienie bazuje na najnowszym oprogramowaniu nawigacyjnym i sterującym firmy iRobot, które zostało wydane po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku. Oprogramowanie wykorzystuje system rozpoznawania obrazu (widzenie maszynowe) do wykrywania mebli i określania stref ochronnych (na przykład obszaru pod szafką pod telewizor, wypełnionego kablami, w które można się zaplątać).

W przypadku choinki modele Roomba j7 i j7 Plus będą w stanie obsłużyć strefę ochronną wokół drzewka; można tam skierować robota w celu usunięcia opadłych igieł powstrzymać jednocześnie przed uderzeniem w choinkę, grożącym jej przewróceniem.

Oprócz nowych funkcji wykrywania i unikania kolizji, firma iRobot wprowadziła opcję inteligentnego mapowania, dzięki której można przenosić zapamiętane mapy pomieszczeń z jednego robota do drugiego. Takie udogodnienie przyda się każdemu, kto nabędzie nową Roombę – pozwala bowiem uniknąć mapowania pomieszczeń od zera.

fot. iRobot


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto