A A A

Ross Ulbricht wystawia własne dzieła na aukcji NFT

2 grudnia 2021, 12:00
Na co zbiera założyciel najmroczniejszego miejsca w sieci?
Ross Ulbricht wystawia własne dzieła na aukcji NFT

Ulbricht: jak trafiłem za kratki

Ross Ulbricht, założyciel nieistniejącej już platformy czarnego rynku internetowego o nazwie „Jedwabna droga", poinformował w blogu, że wystawia na aukcję część swoich dzieł jako niewymienialne tokeny (NFT). Wśród prac pochodzących z różnych etapów dotychczasowego życia Ulbrichta są m.in. grafiki oraz animacja z jego głosem opowiadającym o pobycie w więzieniu. Dzieła te przedstawiają historię mężczyzny – od bycia małym dzieckiem do znalezienia się za kratkami.

„Miałem 29 lat, kiedy zostałem aresztowany. Nagle, siedząc w więzieniu, znów miałem czas na rysowanie. Pewnego dnia powiedziano mi, że powinienem sprzedawać swoją sztukę jako NFT, bo ludzie to pokochają" – napisał założyciel Silk Road w poście zatytułowanym „Moje NFT".

Wystawiając kolekcję zatytułowaną „Ross Ulbricht Genesis Collection", Ulbricht chce zbierać fundusze na rzecz swojego uwolnienia z więzienia (mężczyzna został skazany na podwójną karę dożywocia). Ale ma też inne plany. „Dzięki wpływom z tokenów chcę wspomóc fundusz darczyńców o nazwie Art4Giving, którego celem jest ulżenie w cierpieniu więźniom i ich rodzinom. (...) Jednym z moich pomysłów jest pomoc dzieciom w podróżach, aby mogły odwiedzić ich mamy i tatusiów w więzieniu" – wyjaśnił w blogu.

fot. Twitter


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto