A A A

Rząd brytyjski nie chce szyfrowania w mediach społecznościowych

18 stycznia 2022, 17:00
W Wielkiej Brytanii ruszyła kampania na rzecz porzucenia planów szyfrowania wiadomości w serwisach społecznościowych.
Rząd brytyjski nie chce szyfrowania w mediach społecznościowych

Meta chce szyfrowania

W odpowiedzi na informacje koncernu Meta o zamiarze wprowadzenia szyfrowania end-to-end w serwisach społecznościowych, w UK zorganizowano kampanię przeciwną tej inicjatywie.

Meta chce szyfrować wiadomości przesyłane między użytkownikami Facebooka, Instagrama oraz komunikatora Messenger. Przeciwnicy tego rozwiązania argumentują, że spotęguje to zjawisko nadużyć oraz utrudni ściganie ich sprawców.

Sprzeciw wobec tych projektów wyraziły brytyjskie organizacje charytatywne i stowarzyszenia ofiar przemocy. Kampanię popiera i finansuje Home Office, czyli odpowiednik polskiego MSW. Organizatorzy akcji domagają się od właścicieli dużych serwisów zapewnienia, że wiadomości nie będą szyfrowane w sposób uniemożliwiający ich odczytanie przez osoby trzecie.

Należący do Mety WhatsApp oferuje już szyfrowanie end-to-end. Koncern zapowiedział w listopadzie 2021 roku, że wprowadzi szyfrowanie w swoich pozostałych usługach nie wcześniej jak w 2023 roku.

Szyfrowanie end-to-end umożliwia dostęp do treści wiadomości tylko nadawcom i odbiorcom.

fot. geralt – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto