A A A

Rząd pomoże w wyszukiwaniu luk bezpieczeństwa

26 stycznia 2022, 12:05
Brytyjski rząd opublikuje skrypty do wyszukiwania podatności na ataki hakerskie.
Rząd pomoże w wyszukiwaniu luk bezpieczeństwa

Rząd Wielkiej Brytanii wykryje błędy bezpieczeństwa

Przedstawiciele brytyjskiego Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (NCSC) poinformowali, że instytucja opublikuje skrypty do aplikacji Nmap, które posłużą administratorom systemów i sieci do skanowania urządzeń pod kątem luk bezpieczeństwa.

Wspólny projekt rządu i podmiotów prywatnych będzie nosił nazwę Scanning Made Easy (SME), a włączone do niego będą tylko skrypty działające z Nmapem i sprawdzone przez rządowych ekspertów. NCSC chce w ten sposób wykluczyć używanie przez administratorów oprogramowania, które mogłoby dawać wątpliwe wyniki.

 

Można będzie pisać własne skrypty

Agencja NCSC umożliwi pobieranie zalecanych skryptów z repozytorium GitHub. Chętni będą mogli tworzyć własne projekty i przesyłać do repozytorium. Wzorcem dla twórców ma być skrypt opublikowany przez NCC Group wykrywający podatność „21 Nails” serwera pocztowego Exim.

fot. NenadDjokic – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto