A A A

Salwador wydobywa bitcoiny ekologicznie

19 października 2021, 13:30
Niedawno Salwador stał się pierwszym krajem, który przyjął bitcoiny jako oficjalną walutę. To jednak nie ostatnia wiadomość na temat kryptowalut pochodząca z tego państwa.
Salwador wydobywa bitcoiny ekologicznie

Zielone kryptomonety

We wrześniu rząd Salwadoru zaczął wykorzystywać do wydobywania bitcoinów energię geotermalną. Prąd elektryczny zasilający kopalnię BTC jest wytwarzany w zakładzie u podnóża wulkanu Tecapa, znajdującego się 106 kilometrów na wschód od stolicy kraju. Elektrownia powstała dzięki przyjęciu przez rząd Salwadoru dekretu o utworzeniu Lempa River Hydroelectric Executive Commission (LRHEC). Jest to instytucja nadzorująca wykorzystanie nurtu rzeki Lempa do produkcji energii elektrycznej.

Elektrownia ma moc około 102 megawatów, a rząd planuje zwiększyć ją w przyszłym roku o następne pięć megawatów. Obecnie Salwadorczycy przeznaczają na wydobywanie bitcoinów około 1,5 megawata. Mniej więcej tyle potrzeba na zasilenie koparek BTC, które pracują w ustawionym nieopodal elektrowni kontenerze.

Salwador ma duży potencjał, jeżeli chodzi o wykorzystanie odnawialnych źródeł energii elektrycznej. Jak twierdzi przewodniczący LRHEC, Daniel Alvarez, jego kraj może produkować energię w instalacjach geotermalnych, hydroelektrycznych, słonecznych, wiatrowych i pływowych. Źródła rządowe podają, że dwie pracujące w Salwadorze elektrownie geotermalne dostarczają około 24 procent energii zużywanej w tym państwie.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto