A A A

Samsung - dyski SSD z technologią 3D V-NAND

1 lipca 2014, 11:10
Firma Samsung wprowadziła nową linię dysków SSD 850 PRO, z najnowocześniejszą technologią pamięci flash o trójwymiarowej strukturze komórek z pionowym wiązaniem (3D V‑NAND).
Samsung - dyski SSD z technologią 3D V-NAND

Nowe dyski 850 PRO, wykorzystujące autorską technologię V-NAND firmy Samsung przeznaczone są do stosowania w komputerach osobistych  oraz stacjach roboczych. Opracowana przez firmę Samsung technologia struktury komórek pamięci z pionowymi wiązaniami V-NAND stanowi przełom w przezwyciężaniu dotychczasowych ograniczeń wynikających z płaskiej architektury NAND stosowanej w konwencjonalnych pamięciach flash. Jak twierdzi producent, umożliwia ona znaczną poprawę wydajności tych elementów pod względem prędkości działania, trwałości i efektywności energetycznej.

Dyski Samsung 850 PRO charakteryzują się prędkością sekwencyjnego odczytu i zapisu wynosi odpowiednio do 550 i do 520 megabajtów na sekundę (MB/s). Prędkość losowego odczytu dochodzi do 100 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) przy prędkości zapisu do 90 000 IOPS.

Dyski są także wyposażone w funkcję Dynamic Thermal Guard kontrolującą temperaturę otoczenia w czasie działania dysku i zabezpieczającą przed utratą danych wskutek przegrzania.Dyski Samsung 850 PRO będą dostępne w wariantach o pojemności 128, 256 i 512 gigabajtów (GB) oraz 1 terabajta (TB).

Według dokumentu „Forecast Analysis: NAND, Worldwide, 1Q14 Update"* firmy Gartner z 4 kwietnia 2014 r. wartość globalnego rynku dysków półprzewodnikowych mierzona przychodami z ich sprzedaży będzie rosła w szybkim tempie z poziomu 11,04 mld USD w 2013 r. do około 14,47 mld USD w 2014 r. i 23,54 mld USD w 2017 r.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto