A A A

Samsung SSD X5 – nowy standard w obszarze dysków przenośnych

30 sierpnia 2018, 12:00
Firma Samsung zaprezentowała swój pierwszy przenośny dysk półprzewodnikowy NVMe– SSD X5, oparty na przełomowej technologii Thunderbolt 3.
Samsung SSD X5 – nowy standard w obszarze dysków przenośnych

 

Synergia technologii NVMe i Thunderbolt 3 sprawia, że X5 zapewnia maksymalną wydajność profesjonalistom pracującym na dużych plikach. Za sprawą oferowanej przez Thunderbolt 3 przepustowości łącza wynoszącej 40 Gbps, X5 oferuje prędkość odczytu do 2800 MB/s, czyli do 5,2-krotnie wyższą niż powszechnie używane przenośne SSD z interfejsem SATA i do 25,5-krotnie wyższą od zewnętrznych dysków twardych. Nowy SSD zapewnia ponadto maksymalną prędkość zapisu wynoszącą 2300 MB/s, umożliwiając użytkownikom transfer wideo 4K UHD o wielkości 20 GB w zaledwie 12 sekund.

Ten lekki, przenośny dysk przeznaczony do komputerów Mac i PC wyposażonych w porty Thunderbolt 3, pozwala użytkownikom cieszyć się zawrotną prędkością oraz pojemnością do 2 TB. X5 zamknięty jest w kompaktowej i wytrzymałej obudowie. Odporna na wstrząsy rama wewnętrzna i twarda metalowa obudowa wytrzymają przypadkowe upadki z wysokości nawet 2 metrów. Technologia Dynamic Thermal Guard zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się i gwarantuje niezawodną pracę. Dysk oferuje także ochronę danych dzięki oprogramowaniu Samsung Portable SSD Software opartemu na 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniu danych AES oraz obejmującemu opcjonalne zabezpieczenie hasłem i łatwą konfigurację ustawień bezpieczeństwa.

X5 ma trzyletnią ograniczoną gwarancję i będzie dostępny w sklepach na całym świecie od 3 września br. Sugerowane przez producenta ceny detaliczne wynoszą od 399,99 dol. za model 500 GB, od 699,99 dol. za model 1 TB i od 1399,99 dol. za model 2 TB.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto