A A A

Samsung Smart TV UHD z usługą streamingu 4K

12 czerwca 2014, 07:30
Samsung wraz z Partnerami: INSYS, Strefą VOD oraz Kino Świat, wspólnie stworzyli aplikację Strefa VOD UHD – dostarcza ona treści w rozdzielczości 4K na telewizory Samsung Smart TV UHD.
Samsung Smart TV UHD z usługą streamingu 4K

Strefa VOD UHD, aplikacja dostępna jedynie na telewizorach Samsung Smart TV UHD z 2014 roku umożliwi wyświetlanie filmów na żądanie w rozdzielczości i jakości Ultra High Definition (3840 na 2160) już przyłączu internetowym o prędkości 20 Mb/s. Pojawienie się tej aplikacji jest wydarzeniem przełomowym w Europie. Polska jest pierwszym krajem na kontynencie, w którym dostępna będzie lokalna aplikacja oferująca filmy na żądanie w rozdzielczości 4K.

Dotychczas były one w tej jakości dostępne za pośrednictwem globalnych aplikacji, które selektywnie wkraczały na nieliczne europejskie rynki, omijając Polskę. Strefa VOD UHD to pierwsza w Polsce i Europie oraz jedna z nielicznych tego typu aplikacji na świecie. Zapewnia ekskluzywny dostęp do filmów tylko dla osób, które zakupią telewizory Samsung UHD.

Kolekcja filmów w aplikacji Strefa VOD UHD będzie dostępna do 31 maja 2015 roku. Już na starcie aplikacji znajdzie się w jej bazie 12 filmów w najwyższej rozdzielczości 4K. Będą to głośne tytuły - zarówno polskie, jak i światowe hity. Wśród nich pojawią się takie filmy jak Pod mocnym aniołem* w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, Biegnij chłopcze, biegnij w reżyserii laureata Oscara Pepe Danquarta, głośny norweski kryminał Łowcy głów czy Inkarnacja - horror ze słynną Julianne Moore w roli głównej.

Strefa VOD to legalna, nowoczesna wypożyczalnia filmów online. Strefa VOD bierze udział w programie "Legalne źródło" aktywnie wspierając działania fundacji "Legalna Kultura" walczącej z problemem piractwa w sieci.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto