A A A

Samsung ma kłopoty ze sprzedażą układów pamięci

30 października 2021, 09:30
Koreański koncern poinformował, że spodziewa się negatywnego wpływu braków materiałów do produkcji elektroniki na sprzedaż własnych podzespołów.
Samsung ma kłopoty ze sprzedażą układów pamięci

Brakuje podzespołów, więc nie kupują pamięci

Samsung Electronics to największy na świecie producent smartfonów i układów scalonych stosowanych w pamięciach (RAM, dyski SSD).

Wiceprezes firmy wypowiedział się o możliwych konsekwencjach braku podzespołów do produkcji rozmaitych urządzeń na popyt na chipy wykorzystywane w układach pamięci.

Komunikat Samsunga pojawia się w czasie, gdy wielu producentów z różnych branż ma kłopoty z łańcuchami dostaw. Problemy są związane z niedoborem części do układów elektronicznych, brakiem siły roboczej, logistyką i opóźnieniami w produkcji spowodowanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej w Chinach.

Samsung informuje, że należy monitorować problemy z dystrybucją komponentów pod kątem wpływu na produkcję urządzeń wyposażonych w układy pamięci. Z komunikatu firmy dowiadujemy się też, że utrzymuje się silny, stały popyt na pamięci serwerowe.

Wiceprezes Samsunga Han Jin-Man powiedział, że istnieje duża niepewność z powodu rozmaitych ogólnoświatowych problemów, m.in. z „efektem powrotu do normy", zmianami w podaży komponentów i podwyżkami cen surowców.

Han Jin-Man przewiduje, że sytuacja poprawi się do drugiej połowy przyszłego roku. Ma się tak stać, ponieważ obecne zakłócenia wynikają raczej z niedopasowania łańcuchów dostaw do bieżącej sytuacji niż z ich całkowitego zablokowania.

Według Samsunga popyt na serwerowe układy DRAM i NAND flash powinien utrzymać się w czwartym kwartale tego roku na obecnym poziomie. Będzie to efektem trwającego boomu na inwestycje w duże centra danych. Z kolei poziom produkcji komputerów osobistych ma rosnąć w tempie podobnym do tego z poprzedniego kwartału.

 

Co oznacza dla Samsunga spadek cen chipów?

Samsung twierdzi, że spadające ceny pamięci nie powinny być powodem do niepokoju. Układy te są używane nie tylko w pecetach, lecz także w wielu innych urządzeniach. Przekłada się to na słabsze i krótsze wahania na rynku.

Wartość akcji firmy zależy od cen układów pamięci. Inwestorzy spodziewają się, że wartość rynkowa tych elementów spadnie najpóźniej do połowy 2022 roku.

Analitycy spodziewają się, że wyniki finansowe Samsunga w czwartym kwartale utrzymają się na na poziomie trzeciego kwartału lub będą nieco niższe.

fot. Zonc_Photos – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto