A A A

Samsung nie musi aktualizować starszych urządzeń

4 czerwca 2018, 14:30
Od dłuższego czasu w holenderskim sądzie toczyła się sprawa, która finalnie miała zakończyć się zmuszeniem koreańskiego producenta do aktualizowania smartfonów przez dłuższy okres czasu. Tak się jednak nie stanie.
Samsung nie musi aktualizować starszych urządzeń

Samsung wygrał całą sprawę i ograniczenia nie zostaną na niego narzucone. Gdzie więc tkwi problem? Samsung jest jednym z największych producentów urządzeń z Androidem oraz firmą, która sprzedaje każdego roku mnóstwo smartfonów. Nie wszystkie z nich mogą jednak liczyć na długoterminowe wsparcie oraz aktualizacje bezpieczeństwa i samego oprogramowania. Pozew dotyczył również spóźniania się z dostarczaniem do użytkowników aktualnych poprawek bezpieczeństwa. Jak zareagował Samsung?

Firma zagwarantowała, iż przynajmniej na terenie Holandii użytkownicy będą mogli liczyć na dwa lata regularnych aktualizacji od momentu kupienia smartfona z logiem Samsunga. Po stronie Koreańczyków stanął sąd i wygląda na to, że nikt nie będzie w stanie zmusić giganta do tego, aby zmienił swoją politykę dotyczącą aktualizacji. Pierwotnie osoby pozywające Samsunga walczyły o to, aby firma zobowiązała się do co najmniej czteroletniego okresu wsparcia dla wszystkich sprzętów.

Podczas całego procesu Samsung miał również dostarczyć odpowiednie dowody wskazujące na to, iż aktualizuje on swoje urządzenia w terminie oraz pracuje nad tym, aby przyspieszyć proces wdrażania poprawek i dużych uaktualnień.

Można podejrzewać, że opisywany wyżej pozew nie będzie ostatnią tego typu sprawą, która dotknie Samsunga w najbliższym czasie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto