A A A

Samsung rozpoczął produkcję szybszego RAM-u do smartfonów

19 lipca 2019, 12:30
Samsung rozpoczął produkcję nowych kości RAM do smartfonów. Po nowym roku telefony producenta staną się zauważalnie szybsze.
Samsung rozpoczął produkcję szybszego RAM-u do smartfonów

Samsung przystąpił ostatnio do produkcji kości RAM typu LPDDR5. To nowa odmiana pamięci LPDDR4X, stosowanej dotąd w smartfonach producenta. Również ta seria wykonana zostanie w procesie technologicznym 10 nm, ale będzie o 30% szybsza. Pamięć tego typu ma umożliwić transfer nawet 44 GB danych w ciągu sekundy. Zmniejszy też o 30% zużycie energii.

„Nowa pamięć pozwoli w pełni wykorzystać możliwości 5G oraz usprawnić działanie funkcji takich jak nagrywanie w wysokiej rozdzielczości czy uczenie AI, a jednocześnie wyraźnie zwiększy żywotność baterii" podaje Samsung w oficjalnym komunikacie.

Pierwsze smartfony wyposażone w pamięć LPDDR5 trafią do sprzedaży w przyszłym roku.

fot. Samsung


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto