A A A

Samsung rusza z produkcją superszybkiej pamięci

18 marca 2020, 13:45
Nowy produkt zapewni smartfonom znacznie krótsze czasy przesyłania danych niż konwencjonalne komputery PC lub dotychczas stosowane karty pamięci.
Samsung rusza z produkcją superszybkiej pamięci

Pamięć flash o oznaczeniu 512 GB eUFS 3.1 daje trzykrotnie większą prędkość zapisu w stosunku do swojego poprzednika 512 GB eUSF 3.0. Oznacza to, że nowa, superszybka pamięć zapewni smartfonom dużo krótsze czasy przesyłania danych niż konwencjonalne komputery PC z dyskami półprzewodnikowymi lub karty pamięci microSD.

Nowy produkt nie tylko pozwoli na szybsze przesyłanie danych (teoretycznie 100 GB w czasie 90 s), ale też przyspieszy czas otwierania aplikacji i generalnie zwiększy komfort używania smartfonów.

Pamięć eUFS 3.1 firmy Samsung będzie dostępna również w pojemnościach 256 GB i 128 GB, co umożliwi stosowanie jej w tańszych, nie tylko flagowych, urządzeniach.

Samsung rozpoczął masową produkcję pamięci flash 512 GB pod koniec 2017 r. i udostępnia ją dla smartfonów od 2018 r.

fot. Samsung

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto