A A A

Sapphire karty graficzne z serii R9

12 października 2013, 15:00
Sapphire  karty graficzne z serii R9

Firma Sapphire przedstawiła dziś pierwsze dwie rodziny akceleratorów grafiki z nowej serii R przeznaczone dla komputerów PC.

Dzięki 3 GB pamięci GDDR5 i 2048 procesorom strumieniowym oraz wsparciu DirectX 11.2 karty są gotowe uruchomić najnowsze gry, zachowując idealną płynność obrazu. Ponadto umożliwiają grę w wyższych rozdzielczościach, takich jak 2560 x 1440, a nawet 4K w nowych wyświetlaczach - karty wyposażono w port HDMI 1.4a. Przy cenach już od 1100 zł rodzina R9 280X stanowi wysoce konkurencyjną ofertę, zapewniając dobry stosunek ceny do wydajności.

Sapphire w dniu premiery przedstawia trzy modele. R9 280X TOXIC Edition wyróżnia się nowym chłodzeniem Tri-X wykorzystującym trzy zaawansowane wentylatory i 10 mm rurki cieplne, które zapewniają efektywność w odbiorze energii cieplnej. Osłonę zaprojektowano nie tylko po to, by dobrze wyglądała, ale także sprawnie regulowała przepływ powietrza dla optymalnej wydajności systemu chłodzenia. To nowe rozwiązanie połączone z 10-fazowym systemem zasilania oraz komponentami wysokiej jakości, takimi jak dwustronne dławiki „Black Diamond”, a także kondensatorami typu SOLID o długiej żywotności, pozwoliły osiągnąć wysoką wydajność prądową przy jednoczesnym utrzymaniu niskich temperatur. Edycja TOXIC została fabrycznie podkręcona, dzięki czemu zapewnia najlepszą na rynku wydajność w tej rodzinie produktów. Ponadto, za pomocą jednego przycisku możliwe jest przełączanie trybu platformy z UEFI na tryb kompatybilny i odwrotnie.

Użytkownicy poszukujący nieco mniej ekstremalnych rozwiązań mogą wybrać model R9 280X Vapor-X. Sapphire była pierwszą firmą, która zastosowała w chłodzeniu swoich kart graficznych komorę parową. Ten wielokrotnie nagradzany system Vapor-X trafia teraz do rodziny R9 280X, zapewniając wydajne i ciche chłodzenie.

Sapphire przedstawia jednocześnie rodzinę R9 270X. Skierowana do graczy dysponujących nieco szczuplejszym budżetem seria R9 270X będzie dobrym wyborem do zabawy w rozdzielczości 1080p z maksymalnymi parametrami graficznymi, pomimo że ceny modeli z tej serii zaczynają się już od 730 zł. Tak jak jej większy brat, R9 270X obsługuje DirectX 11.2 i wszelkie najnowsze usprawnienia stosowane w grach. Posiada 1280 procesorów strumieniowych oraz 2 GB pamięci GDDR5, zapewniając wysoką wydajność we wszystkich ustawieniach graficznych poza tymi najbardziej ekstremalnymi. Stanowi zarazem produkt znacznie szybszy od oferty konkurencji w tym przedziale cenowym.

W ramach linii R9 270X Sapphire oferuje trzy modele. R9 270X TOXIC Edition posiada ten sam system chłodzenia Tri-X i wysokiej jakości komponenty znane z modelu R9 280X. Dzięki fabrycznemu podkręceniu jest to najszybszy produkt z tej rodziny dostępny na rynku. Model R9 270X Vapor-X posiada chłodzenie Vapor-X drugiej generacji, które jest lekkie, a jednocześnie ciche i wydajne – cechy rozpoznawcze tej szeroko uznanej marki. Trzeci model to R9 270X Dual-X, ponownie ze sprawdzonym systemem chłodzenia Dual-X oraz najlepszym stosunkiem cena/wydajność w swojej klasie.

Wszystkie opisane wyżej produkty wykorzystują najnowszą wersję architektury GCN od firmy AMD. Obsługują technologie AMD Eyefinity, a także AMD HD3D dla obrazu stereoskopowego. Można je też wykorzystać w ramach AMD CrossFire dla zwiększenia wydajności systemu z wykorzystaniem kilku kart oraz obsługującej CrossFire płyty głównej.

Sugerowane ceny detaliczne kart Sapphire z serii R9 280X wynoszą:

- wersja TOXIC – około 1265 zł brutto

- wersja Vapor-X – około 1189 zł brutto

- wersja Dual-X – około 1100 zł brutto

Sugerowane ceny detaliczne kart Sapphire z serii R9 270X wynoszą:

- wersja TOXIC – około 870 zł brutto

- wersja Vapor-X – około 811 zł brutto

- wersja Dual-X – około 730 zł brutto


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto