A A A

Scansonic DA310 − stereo z tunerem oraz odtwarzaczem

8 maja 2015, 10:00
Marka Scansonic zaprezentowała DA310 – najnowszy model systemu stereofonicznego z tunerem DAB+ i FM oraz odtwarzaczem płyt CD i Bluetooth.
Scansonic DA310 − stereo z tunerem oraz odtwarzaczem

Scansonic DA310 to estetycznie wykonany odbiornik, którego obudowa została wykonana z drewna oraz pokryta błyszczącym lakierem fortepianowym. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - białej i czarnej. Materiał, z którego wykonano obudowę, w znacznym stopniu wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku. Użycie drewna i relatywnie duża kubatura samej obudowy uwydatniają niskie składowe pasma. W tylnym panelu odbiornika Scansonic DA310 wbudowano dwa wloty powietrza typu bass-reflex, dodatkowo potęgujące odtwarzanie niskich tonów. Obudowa posiada także stereofoniczne głośniki oraz szufladę na płyty CD. Radio jest już dostępne w Polsce - właśnie znalazło się w ofercie firmy C4i.

Funkcjonalność Scansonic DA310 wynika z różnych, dostępnych trybów pracy: radio FM / radio DAB+ / Bluetooth / Odtwarzacz CD / Odtwarzacz MP3 / AUX (źródło zewnętrzne). Panel czołowy urządzenia - oprócz podstawowych przycisków - został wyposażony w niewielki, ale czytelny i podświetlany na niebiesko wyświetlacz. Warto docenić, że wszystkie złącza oraz przyciski znajdują się na panelu frontowym - nie trzeba więc szukać z tyłu radia gniazd do podłączenia dodatkowego sprzętu, obracając przy tym sprzęt za każdym razem.

Scansonic DA310 pozwala cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem w standardzie DAB+. Służy on do cyfrowej transmisji dźwięku w jakości porównywalnej z płytą CD. Poza obsługą radia cyfrowego DA310 oferuje także tryb radia analogowego FM z RDS, a dzięki długiej, teleskopowej antenie zasięg odbieranych stacji jest naprawdę imponujący. Odbiornik umożliwia ustawienie 30 „presetów" z ulubionymi stacjami DAB oraz FM. Zastosowany interfejs Bluetooth z systemami A2DP oraz AVRCP pozwala natomiast na strumieniowe odtwarzanie muzyki ze smartfona czy tabletu oraz odtwarzacza CD/mp3. Dzięki wsparciu A2DP przesyłany dźwięk charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, jest czysty i wyrazisty. Należy tutaj podkreślić, że sygnał Bluetooth z radia przenika przez ściany. Co więcej, w trybie transmisji Bluetooth można korzystać z ustawień dźwięku korektora. Scansonic DA310 potrafi nawiązać połączenie w momencie ponownego włączenia zasilania, a za pośrednictwem dołączonego do radia pilota możliwe jest przełączanie utworów na sparowanym telefonie czy tablecie (funkcja AVRCP). Umieszczone na panelu frontowym wejście AUX zapewnia łączność z innymi źródłami muzyki, jak odtwarzacze MP3, konsole, czy komputer. Producent nie wyposażył jednak radia w wyjście słuchawkowe, który pozwoliłby przesłać dźwięk do słuchawek lub wzmacniacza. Oferuje natomiast port USB, który umożliwia ładowanie telefonu komórkowego i innych urządzeń oraz odtwarzanie plików mp3 ze złącza USB. Odtwarzacz sam przeszuka nośnik pamięci, sprawdzając foldery i umieszczone w nich zgodne typy plików.

Wbudowany w Scansonic DA310 odtwarzacz CD wczytuje płyty bardzo szybko. Obsługuje nośniki CD-R, CD-RW oraz Audio CD. Odtwarza pliki MP3, a także umożliwia zapisanie w pamięci 32 utworów z płyty Audio CD oraz 64 utworów MP3 oraz posiada funkcję odtwarzania początków utworów (INTRO), nie oferuje natomiast pamięci nieulotnej.

Tytułem ciekawostki - szuflada CD wykorzystywana jest także w procesie przywracania ustawień fabrycznych. Aby skasować własne ustawienia należy wysunąć szufladę płyt CD oraz przytrzymać chwilę przycisk stop.

W Scansonic DA310 zastosowano kilka ustawień korektora graficznego EQ, dzięki któremu można łatwo dopasować korekcję dźwięku do określonego gatunku muzyki. Do dyspozycji mamy: classic, rock, pop, jazz oraz flat. Brakuje jednak możliwości stworzenia własnego „presetu" oraz regulacji podbicia basów. Mimo to, wzmacniacz 2 x 5W potrafi dostarczyć przekonującego dźwięku do dwóch wbudowanych głośników pełnozakresowych.

Scansonic DA310 oferuje dwa niezależne alarmy, które do porannej pobudki mogą wykorzystywać ulubioną stację radiową. Do obsługi urządzenia służy dołączany do zestawu pilot zdalnego sterowania, zasilany tylko jedną baterią R6.

Cena 687 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto