A A A

Serwis YouTube został zaatakowany

5 lipca 2010, 13:33
Serwis YouTube został zaatakowany

Hakerzy zaatakowali serwis YouTube, a dokładnie filmy związane ze znanym, młodym piosenkarzem, Justinem Bieberem.

Za organizatorów akcji uważa się członków społeczności 4chan. Mieli oni do swoich celów wykorzystać XSS w systemie komentarzy serwisu YouTube. Każda osoba, która chciała zobaczyć materiał dotyczący Justina Biebera, była przekierowywana na strony zawierające treści pornograficzne lub był jej wyświetlany komunikat informujący o śmierci młodego wokalisty z Kanady.

Forum pomocy technicznej serwisu szybko wypełniło się skargami użytkowników. Administratorzy początkowo zdecydowali się na ukrycie komentarzy, jednak nie przyniosło to skutku i zmuszeni byli wyłączyć na kilka godzin cały system za nie odpowiedzialny. W tej chwili wszystko wróciło do normy, a programiści obiecują załatać lukę wykorzystaną przez użytkowników 4chana.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto