A A A

Skype ma już 5 lat!

11 września 2008, 12:41
Skype ma już 5 lat!

Z okazji 5. urodzin Skype'a wczoraj w Warszawie odbyło się spotkanie z Enrico Nosedą, dyrektorem do spraw rozwoju Skype. Na konferencji przedstawiono głównie to, co udało się osiągnąć, i w jakim kierunku firma się rozwija.

Kiedy 29 sierpnia 2003 roku zaprezentowana została pierwsza wersja Skype'a, jego twórcom przyświecała bardzo rewolucyjna idea. Chcieli oni sprawić, aby rozmowy na całym świecie były dostępne dla każdego i możliwie jak najtańsze. Dzisiaj pięć lat później udało się spełnić te założenia. Skype obsługuje obecnie ponad 6 procent rynku komunikacji na całym świecie, przy 338 milionach użytkowników, którzy od początku powstania aplikacji rozmawiali ze sobą przez ponad 100 miliardów minut. Co ciekawe, liczbę wszystkich żyjących dotychczas osób na ziemi szacuje się także na 100 miliardów.

Skype mimo praktycznie braku reklamy rozwija się niesamowicie szybko. Co miesiąc do sieci dołącza blisko 10 proc. nowych użytkowników, co w ostatnim czasie można było przełożyć na 30 milionów/miesiąc. Imponująca jest także liczba minut, przez które rozmawiają internauci. Co ciekawe, w samym płatnym SkypeOut jest to liczba rzędu 2 miliardów miesięcznie. W Polsce partnerem Skype'a jest Onet i to w tym serwisie warto szukać informacji na temat tej rewolucyjnej aplikacji.

Źródło: Skype


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto