A A A

Skype niemożliwy do podsłuchania dla policji

23 listopada 2007, 18:05
Skype niemożliwy do podsłuchania dla policji

Jak donosi serwis Yahoo, niemiecka policja przyznała się do nieudanych prób złamania zabezpieczeń i podsłuchu komunikatora Skype.
Policyjni specjaliści nie poradzili sobie ze złamaniem szyfrowania, jakiego używa ten najpopularniejszy na świecie komunikator VoIP. Zdaniem funkcjonariuszy w tej sytuacji jedynym sposobem poznania treści rozmów prowadzonych przez Skype'a jest podsłuchanie ich u źródła – przed zaszyfrowaniem – lub u odbiorcy, czyli już po deszyfracji przekazu. Szef niemieckiego BKA, odpowiednika polskiego Centralnego Biura Śledczego, Joerg Ziercke stwierdził, że niemieckie służby policyjne nie będą występować do Skype'a o udostępnienie klucza szyfrującego lub tylnych drzwi do programu, ponieważ jest wysoce prawdopodobne, że koncern odmówiłby udzielenia takich informacji.

Źródło: Yahoo


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto