A A A

Słuchawki Astell&Kern AKR03 Roxane

16 maja 2014, 10:00
Jerry Harvey Audio postanowiło podjąć współpracę z marką Astell & Kern. Owocem tej współpracy jest limitowana edycja uniwersalnych monitorów odsłuchowych JH Roxane dedykowana do współpracy z odtwarzaczami Astell & Kern.
Słuchawki Astell&Kern AKR03 Roxane

Dla osiągnięcia maksimum jakości z odtwarzaczy Astell &Kern w modelu AKR03 inżynierowie zastosowali aż 12 przetworników na każdy kanał! To pierwsza tego typu konstrukcja na świecie. Dźwięk pomiędzy przetwornikami przekazywany jest przez zwrotnice tworząc układ typu triple quad driver. Tego typu technologia aż do dzisiaj była niewyobrażalna, szczególnie że całość udało się zamknąć w bardzo kompaktowej obudowie z frontami wykonanymi z włókna węglowego wykorzystywanego w produkcji promów kosmicznych. Mimom tak zaawansowanej konstrukcji udało się pozostawić jednocześnie uniwersalny system wyprowadzeniem dźwięku.

Dla zapewnienia pełnej satysfakcji słuchawki oferują możliwość regulacji trybu pracy driverów niskotonowych w zakresie od płaskiego do podbitego o 15dB dla częstotliwości 10Hz-100Hz. Takie rozwiązanie to również absolutna nowość, dzięki niej możemy wybrać czy wolimy słuchać wiernego, krystalicznie czystego brzmienia czy nieco podkolorowanego, bardziej dynamicznego i żywiołowego. Nie bez znaczenia jest również zastosowany odpinany kabel 4 polowy, wykorzystujący zbalansowany port audio w modelu Astell&Kern AK240. Tradycyjny przewód 3 polowy, również znajduje się na wyposażeniu.

Jerry Harvey to legendarna postać w świecie monitorów odsłuchowych

AKR03 wspierają też zastrzeżoną przez producenta technologię Freq Phase umożliwiającą przekazanie każdego dźwięku tak dokładnie jak to możliwe, tak jak realizator chciał nam przekazać.

Jerry Harvey stwierdził że odtwarzacze Astell&Kern AK120 i AK240 to referencyjne źródła dźwięku i zasługują na specjalne słuchawki. Wersja AKR03 została zaprojektowana specjalnie do tych modeli aby zapewnić wysoką jakość dźwięku i perfekcyjne odwzorowanie każdego nawet najdrobniejszego detalu.

Aby podkreślić unikatowość AKR03, do słuchawek dołączony jest aluminiowy pokrowiec z grawerem producentów JH Audio oraz Astell &Kern.

Słuchawki do Polski trafią już w maju. Cena dla użytkownika końcowego to 6999zl z VAT.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto