A A A

Smartfon stworzony przez użytkowników

19 stycznia 2017, 14:30
ZTE rozpoczęło w sierpniu 2016 projekt CSX, który zakładał stworzenie smartfonu, zaprojektowanego niemal w całości przez fanów marki. Oto efekt tego eksperymentu.
Smartfon stworzony przez użytkowników

Przez kilka tygodni fani mogli zgłaszać swoje projekty i pomysły, które później były również przez nich weryfikowane i wybierane. Ostatecznie, powstał smartfon o nazwie Hawkeye, który posiada sporo innowacyjnych funkcji, jak widać potrzebnych użytkownikom.

Najważniejszą, jest funkcja śledzenia tęczówek oka, która pozwala na automatyczne przewijanie przeglądanych treści. Oprócz tego, inteligentny mechanizm wykrywa kto patrzy się na ekran i jeśli jest to ktoś inny niż właściciel - może przyciemnić podświetlenie.

Kolejną ciekawą funkcją jest specjalna konstrukcja obudowy, która sprawia, że urządzenie "przykleja" się do każdej nawierzchni. Może to ułatwić pracę podczas tworzenia różnego rodzaju projektów, albo po prostu pozwolić na wygodniejsze oglądanie filmów, na przykład znajdując się w łazience.

Oprócz tego, Hawkeye to całkiem zwyczajny smartfon z Androidem, który posiada 5,5-calowy wyświetlacz, podwójny tylny aparat: 13 i 12 MP oraz procesor Qualcomm Snapdragon 625.

Na realizację projektu wciąż są zbierane fundusze poprzez portal Kickstarter. Dotychczas uzbierano niecałe 32 tysiące dolarów, z 500 tysięcy wymaganych. Do końca zbiórki pozostało jednak jeszcze 31 dni.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto