A A A

Sojusz Intela i Rockchip

27 maja 2014, 19:10
Intel Corporation ogłosiło dzisiaj zawarcie strategicznego porozumienia z Rockchip - to duża miana na rynek budżetowych tabletów.
Sojusz Intela i Rockchip

Zgodnie z warunkami umowy obie firmy będą dostarczać mobilną platformę SoC pod marką Intel. Czterordzeniowa platforma będzie oparta na procesorze Intel Atom zintegrowanym z technologią modemową 3G Intela.

Nowe, czterordzeniowe rozwiązanie SoFIA 3G, powiększające rodzinę Intel SoFIA - zintegrowanych platform mobilnych SoC do podstawowych i budżetowych urządzeń mobilnych z systemem Android - ma być dostępne w pierwszej połowie 2015 roku. Będzie przeznaczone przede wszystkim do tabletów z niższej półki cenowej. Rodzina Intel SoFIA została dodana do mapy drogowej produktów mobilnych Intela pod koniec ubiegłego roku i obejmuje pierwszy procesor aplikacyjny Intela zintegrowany z platformą komunikacyjną.

Jako że rynek tabletów rozrasta się, oferując coraz większy wybór urządzeń o różnych wielkościach ekranu, formatach i cenie, strategiczne porozumienie z Rockchip pozwala Intelowi dotrzeć do nowych klientów, dzięki szerszej ofercie produktów.

„Porozumienie strategiczne z Rockchip jest przykładem zaangażowania Intela w podejmowanie pragmatycznych i zróżnicowanych kroków w celu zwiększenia naszej obecności na światowym rynku mobilnym przez szybsze dostarczanie szerokiej gamy rozwiązań z architekturą i technologią komunikacyjną Intela" - powiedział Brian Krzanich, CEO Intela. „Jesteśmy podekscytowani współpracą z Rockchip. Wraz z dzisiejszą informacją o porozumieniu dodaliśmy kolejny produkt do rodziny Intel SoFIA i spodziewamy się, że wszystkie będą dostępne na rynku do połowy 2015 roku. Szybko poszerzamy ofertę Intela dla rosnącego globalnego rynku tabletów".

„Zawsze szukamy innowacyjnych sposobów zróżnicowania naszej oferty produktów, a pierwsza tego rodzaju współpraca z firmą Intel pomaga nam to osiągnąć" - powiedział Min Li, CEO firmy Rockchip. „Połączenie przodującej architektury i technologii modemowej Intela z naszym wysokim potencjałem projektowania mobilnego daje większy wybór rosnącemu światowemu rynkowi urządzeń mobilnych z segmentu podstawowego i budżetowego".
Dzisiejsza informacja oznacza powiększenie rodziny Intel SoFIA o nowy produkt, obejmuje więc ona teraz trzy różne rozwiązania: dwurdzeniową wersję 3G planowaną na czwarty kwartał bieżącego roku, czterordzeniową wersję 3G, która ma pojawić się w pierwszej połowie 2015 r., oraz wersję LTE - również planowaną na pierwszą połowę przyszłego roku.

Cena czterordzeniowego układu SoFIA 3G zostanie ujawniona w późniejszym terminie i, tak jak w przypadku pozostałych produktów z rodziny Intel SoFIA, ma być konkurencyjna.

Zgodnie z umową, zarówno Intel, jak i Rockchip będą sprzedawać nowy układ producentom OEM i ODM - przede wszystkim obecnym klientom każdej z firm.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto