A A A

Sony Vaio Fit multi-flip - laptop który zmienia się w tablet

5 września 2013, 09:58
Sony Vaio Fit multi-flip - laptop który zmienia się w tablet

Vaio Fit multi-flip to nowy laptop Sony należący do serii urządzeń stanowiących połączenie komputera mobilnego i tabletu.

Wystarczy chwila, by Vaio Fit zmienił się w tablet z ekranem dotykowym Full HD, pozwalającym na odręczne wykonywanie notatek, szkicowanie, posługiwanie się aplikacjami, przeglądanie internetu — za pośrednictwem systemu Windows 8. Kolejny obrót ekranu przełączy urządzenie w tryb wyświetlacza. Wybrane modele można nabyć w wersji z ekranem Over Full HD (2880 x 1620).

Wnętrze nowej serii Vaio Fit kryje wiele rozwiązań zwiększających wydajność i poprawiających jakość rozrywki. Płynne wyświetlanie filmów i gier to zadanie systemu graficznego Nvidia z technologią OptimusTM (tylko VAIO Fit 15A).

Jasny ekran Full HD z technologią TRILUMINOS Display do urządzeń mobilnych reprodukuje bogatą paletę naturalnych barw. Naturalny wygląd detali w obrazie to z kolei efekt zastosowania technologii X-Reality do urządzeń mobilnych, zapożyczonej z telewizorów Sony BRAVIA.

Dzięki 8-megapikselowemu aparatowi z matrycą „Exmor RS for PC” (tylko Vaio Fit 13A) można wykonać zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu, a następnie przetworzyć je w aplikacji CamScanner. Aplikacja ta pozwala między innymi na automatyczne rejestrowanie i retuszowanie zdjęć oraz dokumentów, a także wykrywanie krawędzi i korygowanie geometrii obrazu. Do wykonywania odręcznych szkiców i notatek służy natomiast rysik cyfrowy (będący dodatkowym, sprzedawanym oddzielnie wyposażeniem modeli Fit 14A/15A) i aplikacja Vaio Paper. Końcowy rezultat można umieścić w chmurze.

Wyposażenie komputera obejmuje też opracowany przez Sony pakiet programowy Imagination Studio Vaio Edition, przeznaczony do obróbki samodzielnie nagranych filmów oraz do tworzenia utworów muzycznych. Tryb Clear Audio+ generuje czysty dźwięk, optymalizując go pod kątem odtwarzanej muzyki lub oglądanego filmu. Użytkownik ma do dyspozycji cztery ustawienia brzmienia; może też samodzielnie regulować korektor i efekty dźwiękowe.

Aby rozpocząć odtwarzanie przez głośniki lub słuchawki z technologią NFC, wystarczy je na chwilę zbliżyć do komputera. Nastąpi wówczas automatyczne nawiązanie łączności bezprzewodowej, bez wpisywania haseł ani zmieniania ustawień w menu.

Nowe modele Vaio Fit multi-flip będą oferowane w wersjach z ekranami 33,7 cm (13,3"), 35,5 cm (14,0") i 39,5 cm (15,5"), a ich sprzedaż w Europie rozpocznie się jesienią 2013 r. Model Vaio Fit 15A jest również oferowany w wybranych krajach z ekranem Over Full HD o rozdzielczości 2880 x 1620. (Lokalna dostępność tego modelu może ulegać zmianom.)


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto