A A A

Sony spróbuje sił w świecie filmowych dronów?

9 listopada 2020, 12:10
Japoński koncern zapowiada uruchomienie projektu Airpeak.
Sony spróbuje sił w świecie filmowych dronów?

UAV dla zwykłych zjadaczy chleba

Firma Sony opublikowała dzisiaj (9 listopada) lakoniczny komunikat, sugerujący że chce wkroczyć na rynek dronów konsumenckich. Służyć temu ma projekt o nazwie Airpeak.

 

Duże już mam

W 2015 roku japoński potentat nawiązał współpracę z firmą ZMP. W rezultacie powstała spółka Aerosense, która dostarcza biznesowe drony; stosowana w nich jest technologia obrazowania opracowana przez Sony i systemy automatyki oraz sterowania spółki ZMP. Nie są to jednak bezzałogowe statki przeznaczone dla zwykłych użytkowników. Wykorzystuje się je podczas rejestrowania na żywo dużych wydarzeń oraz do tworzenia map.

Tym razem wydaje się, że Japończycy zamierzają wkroczyć na teren zajmowany przez producentów filmowych dronów konsumenckich – takich jak DJI, Parrot albo Skydio i dostarczać urządzenia przeznaczone dla vlogerów albo innych niezależnych twórców materiałów filmowych. W tajemniczym komunikacie napisano, będzie „wspierać kreatywność twórców wideo w możliwie największym stopniu". Szczegóły projektu mają zostać ujawnione wiosną 2021 roku.

fot. Sony


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto