A A A

Sportowiec? Meloman? Znajdź swój ideał… słuchawek

5 sierpnia 2016, 06:20
Nie trzeba być melomanem, by docenić dobre (a niekoniecznie najdroższe) słuchawki. Poniżej przedstawiamy wybrane modele słuchawek bezprzewodowych dedykowane osobom o różnych wymaganiach.
Sportowiec? Meloman? Znajdź swój ideał… słuchawek

Dla graczy - wysoka jakość w przystępnej cenie

Wiele gier to tytuły wymagające nie tylko dobrego refleksu, ale i odwzorowania odgłosów, które mogą okazać się kluczowe dla naszej wygranej.

JBL Synchros E50BT to jeden z ciekawszych modeli przeznaczonych dla graczy, który oferowany jest w stosunkowo przystępnej cenie. Co ważne, w nausznicy umiejscowiony jest mikrofon, który umożliwia prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym. Mikrofon wyposażony jest w technologię usuwania echa.

Specyfikacja techniczna:

 • pasmo przenoszenia 20 Hz-22 kHz;
 • czas pracy do 16 godzin;
 • waga - 205 gramów.

Recenzenci i testerzy zdecydowanie polecają te słuchawki właśnie osobom, które jednocześnie potrzebują dobrej jakości dźwięku i wykonania, a także nie chcą „przywiązywać się" do komputera za pomocą kabla. Jeśli jednak uznamy, że bezprzewodowość słuchawek jest nam tymczasowo niepotrzebna, nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć je z odbiornikiem za pomocą dodanego do zestawu kabla.

Tańszym modelem, który także może zainteresować gracza, jest Philips SHC8535. Sprzęt ten jest o tyle wygodniejszy w użytkowaniu, że posiada stację dokującą, w której możemy naładować akumulator słuchawek, a także funkcję transmisji sygnału pozwalającą na przykład nadawać muzykę z sąsiedniego pomieszczenia.

Specyfikacja techniczna:

 • pasmo przenoszenia 10 Hz-22 kHz;
 • czas pracy do 15 godzin;
 • waga - 308 gramów.

Jak wybrać odpowiednie słuchawki dla sportowców?

Chociaż wiele rodzajów sportu nie pozwala na bezpośrednie słuchanie muzyki ze względu na niesprzyjające warunki (np. gry zespołowe wymagające kontaktu między zawodnikami, konieczność koncentracji na ruchach przeciwnika), istnieje szereg aktywności fizycznych, przy uprawianiu których słuchanie muzyki jest wręcz wskazane. Przykładowo biegaczom odpowiednio dobrana muzyka pomaga w zachowaniu odpowiedniego tempa. W takim przypadku mamy jednak do czynienia ze słuchawkami zaprojektowanymi zdecydowanie inaczej niż te do użytku domowego.

Pierwszą ciekawą, a zarazem wytrzymałą oraz niekoniecznie drogą opcją jest Arkas XX.Y RUNNER 10. Słuchawki te można kupić nawet za mniej niż 100 złotych. „Słuchawki Arkas posiadają wytrzymały pałąk na tył głowy i stosunkowo stabilne muszle. Gwarantują też dobrą - jak na słuchawki sportowe - jakość dźwięku" - mówi Maria Miura, Key Account Manager z Promoszop, w którym możemy liczyć na kody rabatowe do sklepów z elektroniką.

Specyfikacja techniczna:

 • pasmo przenoszenia 20 Hz-18 kHz;
 • czas pracy do 17 godzin;
 • waga - 147 gramów.

Odpowiednim modelem dla posiadających większy budżet jest Jabra Sport Pace (w kilku wersjach kolorystycznych). Słuchawki te przeznaczone są dla osób uprawiających bardziej ekstremalne dziedziny sportu. W przeciwieństwie do wyżej wymienionego modelu nie posiadają pałąka, nakładane są bezpośrednio na małżowiny uszne. Pasmo przenoszenia jest stosunkowo małe - choć być może nie jest to najważniejszy czynnik przy wyborze słuchawek dla sportowców. Za Sport Pace zapłacimy około czterysta złotych. Warto też nadmienić, że model jest wyjątkowo lekki - można wręcz zapomnieć, że ma się słuchawki na uszach.

Specyfikacja techniczna:

 • pasmo przenoszenia 100 Hz-10 kHz;
 • czas pracy do 5 godzin;
 • waga - 22 gramy.

Modele wyposażone w mikrofon

Większości z nas mikrofon raczej nie jest potrzebny - a jeśli nawet, to często możemy posłużyć się tym najprostszym - wbudowanym praktycznie w każdy sprzedawany obecnie komputer przenośny. Jeśli jednak jest to dla nas ważna funkcja (i przy okazji preferujemy wygodę), to warto rozejrzeć się za modelami słuchawek zawierających mikrofon.

Ciekawą propozycją będzie Arkas XX.Y DYNAMIC 10 - pod tą tajemniczą nazwą kryją się zamknięte nauszne słuchawki z wbudowanym mikrofonem; idealne, by odizolować się od dźwięków emitowanych przez otoczenie. Co ważne, cena tych słuchawek jest bardzo przystępna (otrzymamy je już za około 60 złotych), a jednocześnie zarówno testerzy, jak i użytkownicy chwalą sobie ich jakość. Są jednak stosunkowo ciężkie.

Specyfikacja techniczna:

 • pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz;
 • czas pracy do 15 godzin;
 • waga - 380 gramów.

Słuchawki firmy Arkas nie będą jednak odpowiednie, jeśli dużo czasu spędzamy w ruchu - wtedy bowiem potrzebujemy czegoś zdecydowanie poręczniejszego. Dobrym wyborem może okazać się Philips SHB5950BK/00, czyli słuchawki zbudowane na pałąku podobnym do stosowanego w wariantach przeznaczonych dla sportowców. Jest to model douszny. Chociaż słuchawki kosztują sporo (około 300 złotych), to są bardzo lekkie, charakteryzują się też długim czasem pracy na baterii - aż do 24 godzin.

Specyfikacja techniczna:

 • pasmo przenoszenia 10 Hz-21 kHz;
 • czas pracy do 24 godzin;
 • waga - 30 gramów.

Przed wyborem słuchawek warto dokładnie sprecyzować swoje potrzeby - model uniwersalny nie istnieje. Gracze będą preferowali duże, nauszne modele, sportowcy zaś jak najlżejsze i najbardziej wytrzymałe słuchawki, którym niestraszne wstrząsy. Warto też zwrócić uwagę na to, że dobre słuchawki niekoniecznie muszą kosztować dużo - przykład może stanowić tutaj model Arkas XX.Y DYNAMIC 10.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto