A A A

Sri Lanka blokuje SMS-y

4 lutego 2008, 13:56
Sri Lanka blokuje SMS-y

Na czas trwania obchodów Dnia Niepodległości Sri Lanki wszyscy operatorzy komórkowi w kraju musieli zablokować możliwość wysyłania SMS-ów.
Krótkie wiadomości tekstowe są często wykorzystywane przez terrorystów do uzbrajania wcześniej podłożonych bomb. Po weekendowych zamachach na stację kolejową w stolicy państwa Kolombo władze Sri Lanki obawiają się kolejnych ataków terrorystycznych podczas obchodów Święta Niepodległości.

Drugi powód blokady SMS-ów to walka propagandowa, jaką za ich pomocą prowadzą ugrupowania partyzanckie. Władze kraju twierdzą, że organizacje takie jak Tamijskie Tygrysy zastraszają treścią SMS-ów obywateli Sri Lanki, a przestraszona ludność rezygnuje z uczestnictwa w obchodach Dnia Niepodległości.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto