A A A

Start 18 grudnia nie nastąpi

25 listopada 2021, 10:30
Zmienia się data wystrzelenia wartego 10 miliardów dolarów Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.
Start 18 grudnia nie nastąpi

Potrzebne dodatkowe testy

Agencja NASA informuje, że z powodu „incydentu" przesuwa datę wystrzelenia teleskopu z 18 grudnia na co najmniej 22 grudnia.

„Incydent" miał miejsce w Kourou w Gujanie Francuskiej. To stamtąd wystartuje niosąca teleskop rakieta Ariane 5 dostarczona przez Europejską Agencję Kosmiczną.

„Technicy przygotowywali się do podłączenia Webba do adaptera pojazdu startowego (,,,) – zakomunikowała NASA.

„Nagłe, nieplanowane zwolnienie opaski zaciskowej, która mocuje Webba do adaptera pojazdu startowego, wywołało wibracje w całym obserwatorium" - czytamy dalej.

NASA powołała komisję, która przeprowadzi dodatkowe testy w celu ustalenia, czy nie doszło do uszkodzenia żadnej części teleskopu.

Agencja poinformowała, że jeśli jakiś poważny problem nie zostanie wykryty, termin startu 22 grudnia powinien być dotrzymany.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest największym, najpotężniejszym i najbardziej złożonym teleskopem kosmicznym jaki kiedykolwiek zbudowano.

W najbliższym papierowym wydaniu PC Formatu zamieścimy duży artykuł na temat Teleskopu Webba.

fot. NASA


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto