A A A

SteelSeries Rival 100 – nowa mysz dla graczy

14 października 2015, 10:00
SteelSeries zaprezentowało dziś nową mysz dla graczy, Rival 100, stworzoną na bazie popularnego Rivala 300 (znanego również jako Rival). Nowy model oferuje o 40 proc. lepszą precyzję śledzenia ruchu od topowych myszek konkurencji w swojej kategorii, oraz jest od nich o 33 proc. szybszy.
SteelSeries Rival 100 – nowa mysz dla graczy

SteelSeries Rival (obecnie Rival 300) zajmuje w Polsce czołowe miejsca sprzedaży w kategorii myszy dla graczy. Firma SteelSeries, wsłuchując się w głos fanów, ekspertów oraz profesjonalnych e-sportowców, stworzyła mysz Rival 100, której projekt opiera się na modelu Rival (Rival 300). W porównaniu do poprzednika, Rival 100 jest mniejszy oraz posiada synchroniczną budową z układem przycisków dla praworęcznych graczy. Odpowiednio niższa jest również sugerowana cena urządzenia. Niezmienne pozostały: dwustrefowe podświetlenie RGB, 6 w pełni programowalnych przycisków, specjalna antypoślizgowa powłoka na bokach myszki.

Wnętrze

W myszy Rival 100 umieszczono sensor optyczny, który został opracowany przez inżynierów SteelSeries oraz specjalnie dostosowany do nowego produktu. Dzięki temu możliwe było osiągnięcie najlepszych rezultatów i funkcji w danej kategorii cenowej, w tym m.in.:

- Zerowa akceleracja sprzętowa: Rival 100 zapewnia prawdziwą precyzję śledzenia ruchów 1:1. Gracz ma pewność, że o ruchu wskaźnika myszy decyduje wyłącznie użytkownik.

- Zoptymalizowany lift-off distance: Kiedy gracz wykonuje długi ruch myszą, dojeżdżając do końca podkładki, musi on podnieść urządzenie i wrócić nim na odpowiednie miejsce, aby móc kontynuować. W grach, w których liczy się refleks, a na podjęcie decyzji są sekundy, czas reakcji ma ogromne znaczenie. Dlatego im wyżej użytkownik musi podnosić mysz, aby nie zareagował sensor, tym gorzej. Rival 100 oferuje zoptymalizowany, niski lift-off distance, który osiągnięto bez zmniejszania wydajności sensora.

- Wytrzymałość: Żywotność przełączników w przyciskach Rival 100 określono na ponad 30 milionów kliknięć.

Na zewnątrz

Ergonomiczny, synchroniczny kształt z układem 6 przycisków dostosowanym dla praworęcznych graczy, pasuje do każdego rodzaju chwytu. Specjalna antypoślizgowa powłoka na bokach myszy zapewnia komfort i pewną kontrolę nawet podczas najbardziej dynamicznych rozgrywek. Dodatkowo w całej serii Rival (Rival 100 i 300) wymieniono materiał wspomnianej powłoki, dzięki czemu nie występuje już problem wycierającej się wierzchniej warstwy.

Dostosuj do swoich potrzeb

SteelSeries Rival 100 jako jedyna mysz w swoich kategorii oferuje tak rozbudowane możliwości wyboru podświetlenia RGB, jego trybów i wariantów. Dzięki darmowemu oprogramowaniu SteelSeries Engine użytkownik może skorzystać ze wspomnianych funkcji podświetlenia, mapowania przycisków, indywidualnych ustawień sensora czy trybu GameSense, który w czasie rzeczywistym pokazuje na wybranych urządzeniach SteelSeries postępy w grze.

Mysz Rival 100 jest już dostępna w sklepach w sugerowanej cenie 159 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
adrianmowski
14 października 2015, 11:59
Polecam, sensor głównie zasługuje na uwagę! http://dlagracza.com/img/cms/steelseriesrival100/rival100-2.jpg
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto