A A A

Strony internetowe działają po awarii

9 czerwca 2021, 07:00
Poważna awaria, która dotknęła wiele popularnych witryn, m.in. Amazon, Reddit, PayPal, Shopify i Vimeo, została usunięta.
Strony internetowe działają po awarii

Znana jest przyczyna przestoju

Wczoraj (8.06.2021 r.) około południa na godzinę przestały działać witryny popularnych zagranicznych serwisów, a także strona brytyjskiego rządu Gov.uk oraz oraz witryny WWW dzienników „Financial Times", „The Guardian", „The New York Times" i agencji Bloomberg. Z niektórych miejsc na świecie – w tym z Polski – można było na nie wejść bez problemu. Pozostałym użytkownikom ukazywał się komunikat „503 Service Unavailable".

Za awarię odpowiedzialna jesti firma Fastly, która poinformowała, że wystąpiły problemy z globalną siecią dostarczania treści (CDN). „Zidentyfikowaliśmy niewłaściwą konfigurację usługi, która wywołała globalne zakłócenia w naszych punktach dostępu i poprawialiśmy ją" – napisano w oświadczeniu.


fot. StartupStockPhotos – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto