A A A

Superbezpieczne pamięci flash USB

29 kwietnia 2010, 11:59
Superbezpieczne pamięci flash USB

Firma Kingston poinformowała o oficjalnym wprowadzeniu do swojej oferty nowych pamięci flash USB Kingston DataTraveler 5000.

Nowy DataTraveler 5000 dysponuje certyfikatem FIPS 140-2 poziomu 2 (w trakcie certyfikacji na poziomie 3) oraz wyposażony został w 256-bitowy układ sprzętowego szyfrowania danych w standardzie AES – wykorzystujący tryb kodowania XTS oraz algorytm kryptograficzny ECC (oparty na krzywych eliptycznych) – spełniający Zestaw Instrukcji B, zaaprobowany przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Kingston DataTraveler 5000 wykorzystuje opatentowaną technologię Secured by SPYRUS, bazującą na sprzętowym 256-bitowym standardzie szyfrowania AES-XTS oraz kryptograficznym Zestawie Instrukcji B, włączając w to algorytmy ECC. Zestaw Instrukcji B – wyselekcjonowany i zaaprobowany przez rząd Stanów Zjednoczonych oraz Departament Obrony – przeznaczony jest do współdzielenia poufnych danych w środowiskach międzynarodowych.

AES-XTS jest standardem kodowania danych, znacznie silniejszym od stosowanych powszechnie CBC czy ECB. Firma SPYRUS – partner firmy Kingston Technology w zakresie technologii kryptograficznych – jest liderem na rynku zaawansowanych systemów sprzętowego szyfrowania danych, zarządzania dostępem oraz ochrony danych cyfrowych.

 

System certyfikacji FIPS 140-2 wymaga weryfikacji dostępu do danych, zgodnej z wymogami federalnymi, ustanowionymi przez Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii (NIST). Większość amerykańskich agencji rządowych wymaga także, aby dane znajdujące się poza siecią, i aktualnie nie będące w użyciu, szyfrowane były w standardzie FIPS 140-2.

Poziom 2 zabezpieczeń oznacza, że Kingston DataTraveler 5000 ma obudowę jednoznacznie wskazującą na wszelkie próby fizycznej ingerencji osób niepowołanych. Produkt wyposażony jest również w dedykowany układ autodiagnostyczny, sprawdzający poprawne działanie modułu kryptograficznego przy każdym podłączeniu do portu USB. DataTraveler 5000 poddawany jest obecnie rygorystycznym testom, których celem jest uzyskanie bardziej restrykcyjnego certyfikatu FIPS 140-2 poziomu 3.

Kingston DataTraveler 5000 dostępny jest w wersjach o pojemności 2 GB, 4 GB, 8 GB oraz 16 GB. Na zamówienie może także zostać wyposażony w aplikację skanującą pamięć i komputer na obecność złośliwego oprogramowania.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto