A A A

Superwytrzymały aparat Olympusa

8 maja 2012, 14:04
Superwytrzymały aparat Olympusa

TG-1 to nowy model wytrzymałego kompaktu z rodziny Olympus Tough. Aparat jest wodoszczelny przy zanurzeniu na głębokość do 12 m, odporny na upadek z wysokości do 2 m oraz wytrzymuje zgniatanie ciężarem do 100kg i mróz do -100C.

Nowa cyfrówka Olympusa zamknięta została w uszczelnionej, metalowej obudowie, która kryje w sobie jasny (f/2,0 - 4,9) obiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik 25-100 mm) i zasłoną, wykonaną z hartowanego szkła. Sercem aparatu jest 12-megapikselowy sensor CMOS, pracujący w parze z procesorem obrazu TruePic VI. Układ ten umożliwia zapisywanie obrazów z czułością ISO 100 do 6400.

Za kadrowanie odpowiada 3 calowy ekran OLED o rozdzielczości 610 tys. punktów z powłokami antyrefleksyjnymi, a ustawianie ostrości zapewnia technologia autofokusa FAST AF, znana z aparatów Olympus Pen. Nie zabrakło też funkcji stabilizacji obrazu, ani możliwości nagrywania filmów 1080p Full HD z dźwiękiem. Do dyspozycji są także: GPS, elektroniczny kompas, wbudowany manometr oraz trzy całkiem nowe tryby fotografowania: słabe oświetlenie, super sport oraz super makro. Olympus nie zapomniał też o trybie fotografowania 3D i funkcji panoramy.

Obsługę cyfrówki ułatwia funkcja TAP Control, umożliwiająca sterowanie poprzez stukanie w korpus lub nachylanie go. Do aparatu można także dołączać, poprzez adapter, wodoszczelne konwertery optyczne - konwerter "rybie oko" lub telekonwerter.

Aparat TG-1 pojawi się w sprzedaży pod koniec czerwca 2012. Cyfrówka będzie dostępna w kolorze srebrnym.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto