A A A

Surface 2 na pokładzie samolotów

7 października 2013, 13:21
Surface 2 na pokładzie samolotów

Linie lotnicze Delta porozumiały się z Microsoftem. Oznacza to, że ponad 11 000 pilotów Boeingów 757 i 767 zostanie wyposażonych w nowe tablety Surface 2.

Dzięki możliwościom, jakie oferuje Windows RT 8.1 i systemowi kafelków Live Tile, piloci będą mogli otwierać dwie aplikacje obok siebie, uzyskując dostęp np. do aktualnych warunków pogodowych oraz proponowanych tras lotu. Zaprojektowana została również specjalna aplikacja FliteDeck Pro, która w czasie rzeczywistym generuje najważniejsze informacje, jak dynamiczne wykresy czy narzędzia do nawigacji.

- Elektroniczna dokumentacja dostępna na Surface 2 to kontynuacja procesu, który ma zapewnić naszemu personelowi najlepsze narzędzia, aby latać efektywniej i bezpieczniej. To intuicyjne narzędzie pozwoli na dostęp do kluczowych informacji, które będą zawsze w zasięgu ręki. Poprzez wyeliminowanie papieru, zmniejszymy nieład i ograniczymy czas, jaki nasi piloci poświęcają na ręczne wyszukiwanie informacji o locie - powiedział kapitan Steve Dickson, starszy wiceprezes Delta Air Lines.

Poza poprawieniem organizacji pracy pilotów, na umowie zyska środowisko, ponieważ nie trzeba będzie drukować ciężkich, niemal 18-kilogramowych dokumentacji lotniczych. Wyliczono, że rezygnacja z druku 7,5 milionów kartek pozwoli oszczędzić około 900 drzew. Redukcja wagi przełoży się także na mniejsze zużycie paliwa w trakcie lotu oraz ograniczenie zanieczyszczeń powietrza - rocznego ekwiwalentu emisji spalin z 2500 samochodów osobowych.

Obecnie projekt wykorzystania tabletów podczas wszystkich faz lotu czeka na pozwolenie z Federalnej Administracji Lotnictwa. Wiązać się z tym będzie długi okres testów w samolotach typu Boeing 757 i 767. Zgoda na użycie tabletów w całej flocie spodziewana jest na koniec 2013 roku.

Wprowadzenie tabletów Surface 2 nie jest pierwszą inwestycją Delta Air Lines w innowacje technologiczne, które mają znacząco zmodernizować wyposażenia kabin. Wcześniej amerykański przewoźnik wyposażył 19 000 stewardess i stewardów w smartfony Nokia Lumia 820 z Windows Phone 8, na których zainstalowano rozwiązanie Microsoft Dynamics for Retail POS.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto