A A A

Switch - nowa konsola Nintendo

20 października 2016, 16:50
Poznaliśmy oficjalną nazwę nowej konsoli Nintendo - Switch. Będzie to modułowe urządzenie, hybryda pomiędzy konsolą stacjonarną, a przenośną. Trafi na rynek w marcu 2017.
Switch - nowa konsola Nintendo

Nintendo podzieliło się jedynie ponad 3-minutowym materiałem wideo. Nie poznaliśmy dokładnej specyfikacji konsoli - oprócz tego, że całość będzie oparta na układzie Tegra od Nvidii. Nie znamy ceny, ani listy tytułów startowych. Poznaliśmy natomiast małe, odczepiane kontrolery, które będzie można wykorzystać do gier na dwie osoby.

Switch działa jak typowa, stacjonarna konsola, a także sprzęt przenośny. Pady są przyczepiane (w wersji przenośnej), albo odczepiane, jeśli konsola została podłączona do telewizora lub położona na jakiejś powierzchni.

Niebawem powinniśmy poznać więcej sekretów Switch. Nowa konsola Nintendo ma zastąpić Nintendo 3DS i Wii U. Trudno powiedzieć, czy PS4 i Xbox One można nazwać bezpośrednią konkurencją dla tego urządzenia.

Na materiale wideo widać fragmenty Skyrima. Ten kultowy RPG w wersji mobilnej? Brzmi ciekawie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto