A A A

Szef Twittera ustępuje

29 listopada 2021, 18:20
Jack Dorsey zwalnia stanowisko dyrektora generalnego Twittera.
Szef Twittera ustępuje

Pożegnanie z mikroblogowaniem

Do ustąpienia ze stanowiska dyrektora generalnego serwisu wezwał Dorseya już w 2020 roku fundusz hedgingowy Elliott Management Corp. Firma twierdziła, że Jack Dorsey za mało czasu poświęca Twitterowi, a zbyt dużo innemu przedsiębiorstwu, którego jest prezesem – platformie płatności Square. Dorsey obronił się, dając funduszowi i związanej z nim firmie Silver Lake Partners miejsca w zarządzie Twittera.

Tym razem jednak prezes ma odejść, a jego następca już oczekuje na objęcie stanowiska. Twitter od 2020 roku przygotowuje się na zmianę szefa, a ta następuje akurat w okresie intensywnego wprowadzania nowości do świadczonych usług. Mają one posłużyć wzmocnieniu platformy w rywalizacji z Facebookiem i TikTokiem. Twitter planuje podwojenie rocznych przychodów do 2023 roku.

Platforma na razie nie skomentowała informacji o zmianie prezesa.

Wiadomość CNBC o decyzji Dorseya spowodowała wzrost wartości akcji Twittera o 9 proc., a firmy Square o 3 proc. Obrót aktywami zawieszono do czasu oficjalnego komunikatu koncernu.

fot. www_slon_pics – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto