A A A

Szefowa PR Mety zatrudniona przez Apple’a?

28 grudnia 2021, 09:00
Niewykluczone, że koncern z Cupertino przygotowuje się do premiery własnego zestawu rzeczywistości rozszerzonej.
Szefowa PR Mety zatrudniona przez Apple’a?

Powtórzyć sukces Mety

Przy okazji doniesień na temat zestawu rzeczywistości rozszerzonej (AR) Apple'a pojawiły się pogłoski o zatrudnieniu przez firmę Andrei Schubert. Według informacji z profilu LinkedIn nadal pracuje ona w koncernie Meta na stanowisku szefa działu komunikacji i public relations.

Źródłem plotek jest Mark Gurman, reporter Bloomberga, który twierdzi w newsletterze „Power On", że Apple zatrudnił Schubert dla potrzeb kampanii promocyjnej własnego zestawu AR.

Gurman wyjaśnia: „Meta wraz z Oculusem jest liderem na rynku zestawów AR/VR, więc takie posunięcie ma sens, gdy Apple zbliża się do premiery (swojego zestawu)".

Oculus Quest 2 to zestaw AR Mety. Jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów w dni promocji takie jak „czarny piątek" czy „cyfrowy poniedziałek".

Aplikacja Oculus znalazła się w Boże Narodzenie wśród najczęściej pobieranych programów z AppStore w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek po świętach program był także najczęściej pobierany ze sklepu Google Play. Świadczy to o dużej popularności zestawu Oculus Quest 2.

Apple wciąż skąpi informacji o własnym zestawie AR/VR. Według Bloomberga może on kosztować nawet 3 tys. dolarów i ma być wyposażony w wyświetlacze o rozdzielczości 8K oraz czujniki 3D do śledzenia dłoni. Analityk Apple'a Ming-Chi Kuo twierdzi, że zestaw pojawi się w sprzedaży już w 2022 roku.

fot. Achinbm – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto