A A A

Szósta generacja notebooków Toughbook CF-19

19 czerwca 2012, 08:51
Szósta generacja notebooków Toughbook CF-19

W lipcu na polski rynek trafi szósta generacja notebooków Toughbook CF-19 firmy Panasonic. Nowa wersja urządzenia charakteryzuje się wyższymi parametrami technicznymi i większą wydajnością, umożliwiając do 10 godzin pracy bez podłączenia do zasilania.

Nowy Toughbook CF-19 został wyposażony w trzecią generację dwurdzeniowego procesora Intel Core i5-3320 vPro o częstotliwości 2.6GHz (3,3 GHz) oraz układ graficzny Intel HD 4000. Pojemność dysku twardego została zwiększona z 320 GB do 500 GB, a samo urządzenie jest również dostępne w wersjach z dyskiem SSD o wielkości 128GB lub 256GB.

Usprawnieniu pracy mobilnej służy najnowsza wersja technologii Bluetooth w standardzie 4.0, która nie tylko zmniejsza pobór energii, ale również zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia będą mogły się połączyć. Wysoką jakość bezprzewodowej łączności szerokopasmowej zapewnia moduł HSPA+ Ericsson F5521gw, który umożliwia pobór danych z prędkością do 21 Mbps. Z kolei obrotowy ekran, w który wyposażony jest Toughbook, daje możliwość korzystania z urządzenia w formie notebooka i tabletu.

Producent zapewnia, że szósta generacja CF-19 jest w stanie pracować o godzinę dłużej niż poprzednia wersja, dzięki czemu pracownicy mobilni mogą korzystać z Toughbboka nawet przez 10 godzin bez podłączenia go do zasilania. Wydajność urządzenia wzrosła m.in. dzięki zwiększonej pojemności baterii oraz programowi zarządzającemu energią, który kontroluje jej zużycie w zależności od aktualnych zadań i procesów. Użytkownicy mogą też korzystać z trybu ukrycia, który poprzez wyłączenie chłodzenia, podświetlenia, kontrolek, głośników oraz podzespołów odpowiadających za komunikacje, umożliwia cichą i energooszczędną pracę notebooka. Najnowszy Toughbook CF-19 jest kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi stosowanymi we wcześniejszych generacjach urządzenia, jak np. uchwyty samochodowe, ochraniacze ekranów czy stacje dokujące.

Obudowa urządzenia wykonana ze stopu magnezu chroni jego podzespoły przed uderzeniami, naciskiem z siłą 100 kg na metr kwadratowy i upadkiem z wysokości do 180 cm. Ponadto urządzenie pozostaje odporne na działanie wody i pyłu oraz może pracować w skrajnie niskich i wysokich temperaturach sięgających -20 i +600C.

Nowy Panasonic Toughbook CF-19 będzie dostępny od lipca 2012 roku, w cenie od 18 000 złotych netto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto