A A A

Sztuczna inteligencja zamiast greenscreena

27 września 2019, 12:10
Nvidia chce zastąpić ekrany greenscreen funkcją wykorzystującą AI. Już wkrótce uprości ona pracę wielu streamerom.
Sztuczna inteligencja zamiast greenscreena

Podczas tegorocznego Twitchconu (San Diego, 27-29 września br.) Nvidia pochwaliła się opracowaniem interesującego narzędzia, które ma ułatwić streamerom umieszczanie swojego wizerunku w transmisjach internetowych. To generowany komputerowo efekt działający podobnie do greenscreena, tyle że uzyskiwany za pomocą komputera i niewymagający fizycznego tła. Funkcja zostanie wykorzystana w narzędziu RTX Broadcast Engine.

Zastosowane w programie algorytmy sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence, AI) umieją rozpoznać człowieka na niejednolitym tle, a następnie je wyciąć. Taka funkcja z pewnością ułatwi prowadzenie streamów tym wszystkim, którzy mają za mało miejsca, by wstawić rzeczywistego greenscreena lub nie chcą wydawać na niego pieniędzy.

Firma współpracuje z twórcami Open Broadcaster Software, najpopularniejszego open source'owego programu do streamingu video. RTX Greenscreen będzie w pełni zgodny z tą aplikacją.

Nowa funkcja trafi do użytkowników jeszcze przed końcem roku. Będą mogli z niej skorzystać posiadacze kart z serii RTX.

fot. Nvidia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto