A A A

Szybki przegląd listy startowej

9 czerwca 2021, 09:00
Jak ułatwić sobie zarządzanie aplikacjami uruchamianymi przy starcie systemu Windows?
Szybki przegląd listy startowej

Sprawdzanie co pewien czas listy aplikacji uruchamianych wraz z systemem Windows to jeden ze sposobów utrzymania OS-u w dobrym stanie. Instalatory oprogramowania często uaktywniają opcję autostartu nie pytając użytkownika o zdanie.

 

Łatwiej niż standardowo

Standardową metodą skontrolowania listy startowej jest wydanie komendy Ustawienia | Aplikacje | Autostart. W wyświetlonym oknie pojawiają się ikony programów uruchamianych automatycznie:

Autostart

To samo można osiągnąć dużo łatwiej, tworząc odpowiedni skrót do Menedżera zadań. Aby to zrobić, należy kliknąć na systemowym pulpicie prawym klawiszem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję Nowy | Skrót. Pojawi się okienko, w którego polu Wpisz lokalizację elementu trzeba podać frazę %windir%\System32\Taskmgr.exe /0 /startup, a następnie kliknąć przycisk Dalej:

Autostart

Teraz wystarczy jeszcze nadać skrótowi nazwę (np. Lista startowa) i nacisnąć przycisk Zakończ. Na Pulpicie znajdziemy nowy skrót; klikając go dwukrotnie zobaczymy okno Menedżera zadań, w którym aktywna będzie od razu zakładka Uruchamianie:

Autostart

fot. Microsoft, Gustavo Ferreira – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto