A A A

Taniej z komórek? Znieśmy stawki MTR – wzywa Play

9 lipca 2008, 10:36
Taniej z komórek? Znieśmy stawki MTR – wzywa Play

Opłaty za rozmowy do innych sieci komórkowych są wyższe niż w sieci macierzystej, bo operatorzy muszą płacić sobie nawzajem za realizację takich połączeń. Sieć Play wzywa do rezygnacji z tych opłat – tzw. stawek MTR.
Obecnie w cenie minuty połączenia między sieciami Orange, Plus i Era aż 34 grosze to właśnie MTR. W przypadku połączenia do Play opłata rośnie do 55 gr. Wysokość stawek ustalana jest przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, ale zdaniem Play opłaty nie odzwierciedlają rzeczywistych kosztów, jakie ponoszą firmy telekomunikacyjne, realizując połączenia międzysieciowe. Przedstawiciele najmłodszego polskiego operatora komórkowego (nie licząc wirtualnych) uważają, że całkowite zniesienie MTR pozwoli znacznie obniżyć opłaty dla klientów końcowych oraz stworzyć przejrzystą ofertę z jednolitymi stawkami.

Przedstawiciel sieci Era w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej sprzeciwił się pomysłowi Play, uzasadniając, że dochody z MTR są ważnym źródłem finansowania rozwoju infrastruktury komórkowej. Jednocześnie podkreślił, że stawki powinny być takie same dla wszystkich sieci, a nie zróżnicowane jak obecnie.

Źródło: Gazeta Wyborcza


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto