A A A

Tańszy roaming w UE

4 sierpnia 2008, 13:07
Tańszy roaming w UE

Od 30 sierpnia będą obowiązywać nowe stawki za połączenia wychodzące i przychodzące w strefie Unii Europejskiej. Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, maksymalna stawka za połączenie wykonane nie będzie mogła przekroczyć 1,81 zł, zaś za minutę przychodzącą zapłacimy nie więcej niż 0,87 zł. Podane ceny zawierają podatek VAT.

Poprzednia obniżka cen za połączenia w roamingu była ponad rok temu, 30 lipca, ustalając wówczas stawki na poziomie: 2,20 zł (za minutę wychodzącą) oraz 1,10 zł (za minutę odbieraną). Zatem pod koniec sierpnia zapłacimy około 17–20% mniej niż obecnie.

Stawki w Eurotaryfie nie są sztywne, mogą być niższe od wyżej podanych, ale czy będą? Wszystko zależy od naszych operatorów komórkowych, którzy w najbliższych dniach powinni zaprezentować nowe cenniki roamingu w UE.

Źródło: UKE


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto