A A A

Telefonica zrobiła zakupy u Ericssona

28 grudnia 2021, 10:00
Sprzęt sieciowy szwedzkiego producenta ma zastąpić część komponentów wytwarzanych przez Huawei.
Telefonica zrobiła zakupy u Ericssona

Dywersyfikacja dostawców

Firma Telefonica, która jest operatorem usług telekomunikacyjnych głównie w krajach hiszpańsko- i portugalskojęzycznych (ale nie tylko), kupiła sprzęt sieciowy 5G produkowany przez Ericssona. Chce w ten sposób wymienić część komponentów Huawei wykorzystywanych na terenie Hiszpanii. Informację pozyskała od źródła w tamtejszym oddziale koncernu gazeta „Expansion".

Niektóre urządzenia Huawei wykorzystywane przez Telefonicę w Hiszpanii koncern nabył, zanim jeszcze zaczął szukać alternatywnych dostaw.

Wymiana elementów sieci komórkowej nowej generacji ma być częścią przyjętej przez Telefonicę w 2019 roku strategii dywersyfikacji dostawców. Decyzja ta według firmy miała charakter czysto techniczny i nie należy kojarzyć jej ze sporem politycznym między Waszyngtonem a Pekinem.

fot. AMDC – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto