A A A

Telegram napędzany przez WhatsAppa

8 lutego 2021, 08:10
Nastąpiła zmiana lidera na liście najchętniej pobieranych aplikacji.
Telegram napędzany przez WhatsAppa

Niechęć do zmian

Firma SensorTower opublikowała listę najchętniej pobieranych aplikacji na urządzenia przenośne. Dotychczasowy lider – TikTok – ustąpił miejsca komunikatorowi Telegram.

 

Wszystko przez regulamin

Wygląda na to, że awans Telegrama jest efektem zmian, które mają zostać wprowadzone do regulaminu obowiązującego użytkowników komunikatora WhatsApp. Zapowiedź łączenia danych WhatsAppa z informacjami gromadzonymi przez inne usługi Facebooka zaowocowała odpływem użytkowników komunikatora i przełożyła się na wzrost popularności Telegrama – aplikację zainstalowało w styczniu br. ponad 63 miliony razy (3,8 razy więcej niż w styczniu 2020 roku).

TikTok zajął drugie miejsce (ponad 61 milionów instalacji), zaś trzeci był Signal. Pierwszą piątkę uzupełniają Facebook i WhatsApp.

Pierwsze miejsce zapewnili Telegramowi użytkownicy smartfonów z Androidem: na platformie Google Play komunikator był pierwszy, natomiast w App Store – dopiero czwarty. W sklepie Apple'a pierwsze miejsce wciąż należy do TikToka, za którym znajdują się: aplikacja YouTube i ZOOM. Z kolei w serwisie Google'a TikTok jest trzeci; poza Telegramem wyprzedza go Signal.

fot. SensorTower


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto